Головна Коротко Щоб медична допомога була вчасною

Щоб медична допомога була вчасною

1832

 В області створюватиметься єдина служба екстреної медичної допомоги, а цьому передуватиме ліквідація відділень швидкої медичної допомоги в нашому районі та передача їх майна у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міст. Детальніше про це у розмові з головним лікарем Буської ЦРЛ Зеновієм КУРІЄМ:

 
– Виїзні бригади служби "103" є ланкою загальної системи охорони здоров’я, які, в переважній більшості випадків, першими забезпечують надання екстреної медичної допомоги. В останні десятиліття у зв’язку із зростанням кількості автотранспорту на дорогах, поганим станом останніх нерідко трапляються випадки, коли "швидка" просто не встигає доїхати до пацієнта. Це призводить до тяжких наслідків для здоров’я і навіть до летальних. Тому виникла необхідність оптимально організовувати рух машин екстрених служб, зокрема "швидкої" допомоги. З цією метою 5 липня 2012 р. було прийнято Закон України "Про екстрену медичну допомогу", який набирає чинності з 1 січня 2013 року.
 
Усі служби, які на сьогодні надають невідкладну меддопомогу, будуть об’єднані під єдиним керівництвом Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який знаходитиметься у Львові. До його складу  входитиме єдина оперативно-диспетчерська служба усіх підрозділів, станцій "швидкої" допомоги та відділень, які є при центральних районних лікарнях. Таким чином, за допомогою єдиного Центру здійснюватиметься керівництво відповідними службами на території усієї області.
 
До прикладу, сьогодні населення обслуговується за територіальним принципом – буська "швидка" надає допомогу населенню Буського району, такий же принцип і в інших районах. А з 1 січня наступного року – екстериторіальне. Тобто, якщо виклик з віддаленого села нашого району, то  виїжджатиме "швидка" з того району, який найближче знаходитиметься до місця виклику. Такий принцип суттєво скоротить час від надходження виклику до надання медичної допомоги.
 
Сьогодні  узагальнюється і вдосконалюється мережа послуг, тобто не буде багато пунктів, а лише один або декілька центрів з підрозділами, які перебуватимуть на постійному зв’язку, включаючи новітні системи комп’ютерного зв’язку, інтернет GPS.
 
Оперативно-диспетчерські служби прийматимуть та опрацьовуватимуть виклики за телефонним номером "103" у вигляді голосових та SMS-повідомлень, з використанням Інтернет-доступу та електронної пошти, які надходитимуть від громадян у режимі реального часу за регіональним принципом.
 
Отриманий виклик відслідковуватиметься аж до госпіталізаціі пацієнта або надання відповідної допомоги на місці; здійснюватиметься контроль за етапами виконання за допомогою мультимедійного оперативного зв’язку між учасниками процесу, тобто фіксуватимуть дані про статус бригади ШМД – включаючи її GPS координати, дані про стан здоров’я пацієнта, аудіозапис виклику, відео. Всі ці дані зберігатимуться в медичному архіві три роки. Нововведення, як бачите, спрямоване на максимальне наближення послуги швидкої допомоги до пацієнта.
 
  Тому до 1 січня 2013 р. повинні передати майно відділень "швидкої" Буської ЦРЛ, Красненської та Олеської лікарень у спільну власність територіальних громад з подальшою передачею комунальному закладу обласної ради "Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". Відтак на останній сесії райради депутати ухвалили відповідне рішення.
 
Інна ПАЛАМАР