Головна Коротко У Буському районі захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться...

У Буському районі захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на неепідемічному рівні

За підсумками моніторингу впродовж 41-го тижня 2017 року у Буському районі захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на неепідемічному рівні. 

За період з 06.10.2017р. по 12.10.2017 року захворіло на ГРВІ 88 осіб (на 17 осіб менше у порівнянні з попереднім тижнем ). Інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 189,22 при епідпорозі 316,88 перевищення обласного епідпорогу не зареєстровано. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 71,6%. З початку епідсезону з 29.09.2017р. в районі захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції 193 особи, в т.ч. 127 дітей до 17 років (70%). Із загального числа захворілих, в інфекційний стаціонар Буської ЦРЛ госпіталізовано 16 осіб (8,3%), з них 9 дітей до 17 років. Грип та ГРВІ є найбільш поширеними вірусними захворюваннями, особливість яких у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево- судинної, нервової, ендокринної систем. На відміну від застуди, симптоми грипу, як правило, з’являються раптово і супроводжуються:

– високою температурою; 

– болем у суглобах і м’язах; 

– загальною слабкістю; 

– болем голови; 

– сухим кашлем, болем в горлі, нежиттю; 

– почервонінням шкіри. 

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей: -Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

– Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. 

– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання. 

– Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. 

– Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту. 

– Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. 

– Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. 

Також не треба забувати про щорічну вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу від 4 місяців до року.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я та проведених досліджень ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України», у поточному епідемічному сезоні 2017 – 2018 років на території країни прогнозується одночасна циркуляція вірусів грипу А/Michigan/45/2015 (гілка 6В.1), подібний A(H1N1) pdm09; А/Hong Kong/4801/2014(H3N2); B/Brisbane/60/2008. Оптимальний час вакцинації проти грипу: жовтень – грудень, оскільки підйом захворюваності на грип в нашій країні зазвичай припадає на січень- березень.