Головна Коротко Голова Буської райради просить прокурора прозвітувати на сесії про хід розслідування

Голова Буської райради просить прокурора прозвітувати на сесії про хід розслідування

Голова Буської районної ради Богдан Глова звернувся з листом від 22.03.2018 року №03/03-114 до керівника Радехівської місцевої прокуратури М.Друзюка, проінформувати депутатів Буської районної ради на сесії 3 квітня 2018 року про стан та наслідки розслідування правопорушень, викладених у листі.

У листі-зверненні від голови райради йдеться: «Доводжу до Вашого відома, що після звернення за підписом начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області М. М. Маланича від 13.06.2017р. №06-2745, яке надійшло в Буську районну раду щодо виявлених порушень на території Буського району Львівської області, Буська районна рада скерувала звернення до Радехівської місцевої прокуратури Львівської області від 22.06.2017р. №273 (копії звернень додаються).

  Радехівська місцева прокуратури Львівської області реагуючи на звернення підтвердила виявлені порушення у листах на ім’я голови Буської районної ради від 20.07.2017р. №03-13-1509 вих. 17 та від 11.10.2017р. №03-13-1984 вих.17. А саме, прокуратурою було зазначено, що договір оренди було укладено без проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки терміном на 25 років та сума річної орендної плати складає 3310,61 грн., що є порушенням вимог ч. 1 ст. 15, ст.. 21 Закону України «Про оренду землі», ст.. 13 Закону України «Про оцінку земель», ст.. 21, 202, 203, 215, 267, 632, 653, 651 ЦК України. Наголошено, що за наслідками вивчення питання законності оформлення правовстановлюючих документів ПрАТ «Львівський обласний виробничий рибний комбінат» Радехівською місцевою прокуратурою ініційовано питання пред’явлення позовної заяви в інтересах держави про визнання недійсним договору оренди та зобов’язання повернути земельну ділянку. По інших порушеннях було повідомлено про досудове розслідування у кримінальному провадженні, що перебуває на контролі Радехівської місцевої прокуратури. Також вказано, що правоохоронними органами здобуто відомості, які дають підстави вважати, що державні акти на право постійного користування на землю мають ознаки підроблення, про що свідчать зокрема і факт їх реєстрації у вихідний день. Зазначено, що процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснюється працівниками Буського відділу Радехівської місцевої прокуратури (копії зазначених листів додаються).

   Враховуючи вищевикладене, реагуючи на звернення представників громадськості та депутатів,  просимо детально поінформувати депутатів Буської районної ради на сесії 3 квітня 2018р. про стан та наслідки розслідування зазначених правопорушень».

Нагадаємо, поліція Буська відкрила кримінальне провадження після звернення голови райради до прокуратури щодо ймовірних порушень земляних та будівельних робіт ПрАТ «Львівоблрибкомбінат» на території Буського району, пов’язаних  із забором води та використанням ставка для рибогосподарських потреб біля с. Острів.

У жовтні 2017 року про перебіг розслідування та загибель учасника АТО на водному об’єкті розповів депутатам райради на сесії новопризначений прокурор Радехівської місцевої прокуратури Микола Друзюк. Тоді виступ прокурора викликав у депутатів та громадськості чимало запитань, на які й досі немає відповідей.