Головна Коротко Львівщина долучилась до Всесвітньої акції «Хода за свободу»

Львівщина долучилась до Всесвітньої акції «Хода за свободу»

18 жовтня, на Львівщині відбулась Всесвітня акція «WalkforFreedom/Хода за свободу» . Мета заходу – привернути увагу суспільства до проблеми торгівлі людьми, ознайомити мешканців області з її основними формами та ризиками.

«Проблема торгівлі людьми на сьогодні є дуже актуальною. І є велика ймовірність будь-кому з нас втрапити в таку ситуацію. Тому сьогодні, коли Європа відзначає День протидії і боротьби з торгівлею людьми, ми провели ходу, щоб привернути увагу мешканців Львівщини до цієї проблеми. На Львівщині станом на сьогодні встановлено вже 28 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми. І найбільша кількість статусів це трудова і сексуальна експлуатація. Ми також не повинні забувати про такі види експлуатації як втягнення в злочинну діяльність, вилучення та продаж органів, втягнення в примусове жебрацтво. Вважаю. Що кожен з нас на своєму місці повинен робити все, щоб мінімізувати таку небезпеку. Також ми хотіли привернути і увагу роботодавців, адже заробітна плата в конвертах, сумнівні умови, відсутність належного соціального пакету веде до того, щоб люди погоджуються на пропозиції, які можуть стати для них небезпечними», – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Відтак, учасники акції у темному одязі з чорними парасольками із надписом «WalkForFreedom» та наліпками «ПроДІЙ торгівлі людьми» пройшли ходою вулицями Львова за маршрутом: вул. Університетська – вул.Словацького – вул.Дорошенка – пл. Ринок – вул. Руська – вул.Винниченка (сквер “На Валах”).

Акція «WalkforFreedom/Хода за свободу» відбулась під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції та Львівської обласної державної адміністрації.

Зазначимо, що торік до акції приєдналося 400 міст в 50 країнах світу. В Україні у 2018 році до цієї акції долучаються усі обласні центри та міста країни. Зокрема на Львівщині акція відбувається в усіх районних центрах та містах обласного значення.