Головна Коротко Львівські правники проти ліквідації господарських судів

Львівські правники проти ліквідації господарських судів

Рада адвокатів Львівської області виступає проти ліквідації господарських судів як інституту судочинства – це не доцільно та несвоєчасно. Про це йшлося сьогодні, 2 грудня, під час круглого столу на тему «Судова реформа-2014: якою вона має бути?».

Голова Львівського апеляційного господарського суду Борис Плотніцький сказав: «Ліквідація спеціалізованих судів призведе до того що, країна втратить юрисдикційні ланки судової системи, які найкраще гарантують право особи на доступ до правосуддя».

За словами Бориса Плотніцького у багатьох європейських країнах госпсуди є запорукою  якісного судочинства. «Адже напрацювання суду у предметному  напрямку призведе до вдосконалення судової системи загалом», – сказав голова Апеляційного господарського суду.

Він навів ряд аргументів, які підтверджують важливість господарського судочинства. Серед них: висока якість правосуддя, максимальне дотримання процесуальних строків, зручність правосуддя та впровадження інноваційних технологій.

З ним погоджуються і правники. Зокрема, представники Ради адвокатів Львівської області. Вони вважають, що скасування ланки господарських судів створить нові проблеми.

За словами адвокатів, господарські суди – безумовні лідери  у розгляді справ за короткі терміни (не більше 2 міс.), а це  важливо для діяльності підприємств та економіки загалом.

Адвокати зауважили, що у спеціалізованих судах оперативно вирішуються судові справи, чіткий судовий процес, високий кваліфікаційний рівень та практичний досвід суддів господарських судів.

Нагадаємо, що 14 жовтня, на засіданні Кабміну прем’єр-міністрАрсеній Яценюк запропонував ліквідувати господарські суди, передавши їхні функції судам загальної юрисдикції. Крім оптимізації судової системи це принесе бюджету суттєву економію, підрахував глава уряду. За словами Яценюка, фінансування діяльності госпсудів можна зіставити з сумами, які виділяються на суди загальної юрисдикції, хоча перші розглядають усього 3% від загального обсягу всіх розглянутих українськими судами справ. Це справи, що стосуються комерційних суперечок, бізнес-тяжб і претензій кредиторів. Господарські суди ? зайва ланка в судовій системі України, вважає прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.