Головна Коротко На Бущині ремонтують дороги

На Бущині ремонтують дороги

Шлях, що веде до Ракобовтів і є на обслуговуванні Райавтодору, довгий час був "вбитою дорогою", незважаючи на те, що ним користувалися і місцеві жителі кількох сіл, і паломники, що з різних куточків Галичини їдуть молитися на могилу відомого сигматика Степана Навроцького, яка є на подвір'ї давньої сільської церкви.

Років 6-7 тому дорогу ремонтували. Не трасовий асфальт ліг до Ракобовтів, але вже цим шляхом  легко стало рухатись не тільки автівкам, а й чисельним місцевим роверистам і пішоходам.

Та 7 років дорозі часів Євро-12, коли не те, що ремонт, а й нормальне обслуговування усіх шляхів зупинилося, це знову яма на ямі!

Купчанці свої сільські вибоїни засипають будівельним сміттям.  А поміж селами рясніють ямки і каскади ям.

Сьогодні  тут запрацювала дорожна техніка.

Це великий агрегат струйного ямкового ремонту  на дорозі  Ракобовти – Купче. Його особливість у тому, що тут нема на кузові   асфальтної суміші і людей з шуфлями: є один агрегат, який заправлений всім необхідним. Він видмухує ямки і засипає їх пошарово камінцями і гарячою зв'язуючою "смолою". Одна заправка агрегату розрахована на ремонт сотні  квадратних метрів ямок. Але не глибоких – до 5-сантиметрів. Та на дорозі чимало великих ям.  Як тут бути?!

– Наші дороги забирають в сільчан і час, і нерви, і гроші, – розповідає сільський голова Купча Богдан Смолінський. –  Ми зверталися в різні інстанції щодо ремонту, писали листи. Та не ми одні! Цього разу нам допоміг голова РДА Богдан Гринишин через Облавтодор.

Три дні цей агрегат у добру погоду буде вирівнювати дорогу. Щодня на повне завантаження – а це на 100 квадратних метрів пошкодженої дороги. Загальна сума ремонту 80 тисяч.

На покриття  глибоких  ям потрібний щебінь, інакше  весь бункер агрегату висипиться в декілька дорожних проваль  – і по всьому ремонту.

Не закопувати кошти в одну яму  допоміг із щебенем Андрій Демчишин, підприємець, який має намір працювати на території сільради.

Звичайно, усі б хотіли капітальний ремонт, але це нині неможливо. Тому раді, що шлях до села полатають!

Джерело : Буське радіо