Головна Коротко На Бущині триває призов військовозобов’язаних

На Бущині триває призов військовозобов’язаних

1699

У понеділок, 24 березня, в Буському районі провели перший призов військовозобов'язаних (пункт відправки особового складу знаходиться в районному Народному домі). Як повідомив старший офіцер Бродівського ОРВК, майор Ярослав Анклевич, у зв'язку з різким ускладненням внутрішньо-політичної ситуації, втручанням РФ у справи України, зростанням соціальної напруги в Криму та місті Севастополі Верховна Рада затвердила Указ "Про часткову мобілізацію" і перевела війська на воєнний режим. Тож того дня залишили свої домівки близько сотці наших краян. "Головний акцент в мобілізації робитиметься, насамперед, на добровольців, військових спеціалістів із запасу та тих осіб, які уже проходили службу в Збройних силах. Користуючись нагодою, наголошу, що військовозобов'язані, яким прийшла повістка з військового комісаріату на збори, зобов'язані прибути в зазначені пункт і термін,- говорить Ярослав Анклевич.

На запитання, чи чекати повісток 18-літнім призовникам, відповів, що ні. В умовах фактичного військового часу не можна залучати тих людей, які не тримали зброю в руках. Команда формуватиметься зі солдатів (до 40р.) сержантів (до 45р.) та офіцерів (до 55р.). В Бродівській військовій частині військовозобов'язані пройдуть медкомісію, а також перевірку на професійну придатність, оскільки завдання часткової мобілізації – доукомплектувати частини Збройних сил необхідними фахівцями. Опісля військкомат скеруе їх в розподільні пункти, звідки призовники будуть направлені у частини за спеціальностями.

Того дня призовникам напутні слова висловила заступник голови райради Михайло Гаєвськии та о.Михайло Смачило. Зокрема, о.Михайло наголосив, що воля – це дар Божий, яку потрібно обороняти, адже вона направлена на спасіння кожної людини. А Михайло Гаєвський зазначив, що вірить у кожного надбужанця, який готовий захищати свою Батьківщину, та має великі сподівання, що військові навики надбужанських вояків не знадобляться у військових

Інна ПАЛАМАР

Р.S. Як стало відомо, надбужанські призовники, яких в понеділок відправили на навчання в Бродівську військову частину, того ж вечора повернулися додому. Трапилося це через незлагоджену роботу Бродівського об'єднаного районного військового комісаріату, який неготовий, був прийняти за один день близько 300 військовозобов'язаних. Хоча призначив усім навіть одну і ту ж годину прибуття. Відтак виписали призовникам повістки і близько 23.00 гоо. наказали їхати додому. Але, як нам розповіли хлопці, поставили умову – обов'язково приїхати на наступний день. Якщо ж хтось не з'явиться, буде визнаний зрадником.