Головна Коротко Не руйнуй природу сірником!

Не руйнуй природу сірником!

Кожної весни гостро постає небезпека виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Дехто просто своїм обов'язком вважає підпалити суху траву на пасовищах, сіножатях, на полях, смугах відводу автодоріг, лісосмугах,  стихійно викинути сміття. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища – забруднюється атмосферне повітря та з'являється реальна загроза здоров'ю людини.

Слід також пам'ятати, що під час спалювання існує загроза для при­леглих територій, адже, зазвичай, сільськогос­подарські угіддя межують із житловими будинками, лісосмугами, лісами або об'єктами природно-запо­від­ного фонду. За лічені години вогнем знищуються лісові масиви, що виро­щувалися десят­ками років. Гинуть дикі звірі та птахи, знищується рослинність.

Адміністрація НПП "Північне Поділля" зверта­ється до всіх мешканців краю з проханням утри­матися від  розпалювання багать під час прогулянок, спалювання залишків сухої рослинності, стерні та попереджає, що випалю­вання стерні, луків, сухої рослинності, опалого лис­тя на землях природно- заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев'яти до двадцяти чоти­рьох неопо­датко­вуваних мінімумів доходів гро­мадян (153 – 408 грн) і на посадових осіб – від п'ят­надцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів грома­дян (255 – 510 грн).

Шановні жителі Броді­в­ського, Золочівського та Буського районів! Зверта­ємося до вас і просимо кожного мешканця щодня дотримуватись правил протипожежної пове­дін­ки. Слід пам'ятати, що спалювання рослин­них залишків спричинює бага­то­гранну шкоду, яку ми, зазвичай, не усвідом­люємо через дефіцит екологічної освіти i таким чином не тільки стаємо жертвами власної діяль­ності, але й наражаємо на небезпеку здоров'я своїх ближніх та суттєво погір­шуємо якість нашого природного довкілля.

Нагадуємо, що повідо­мити про виявлену поже­жу та порушення приро­до­охоронного законо­давства можна за теле­фоном (03266)4-40-05.

Пам'ятайте: банальна людська необережність може завдати непоправ­ної  шкоди довкіллю! Да­вай­те всі разом макси­мально берегти навко­лишнє природне середо­вище нашого мальов­ничого краю.

 Адміністрація НПП "Північне Поділля".