Головна Коротко Підготуйсь до ЗНО

Підготуйсь до ЗНО

1928

 У Буській гімназії ім.Євгена Петрушевича відбулася зустріч  одинадцятикласників з директором Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ларисою Середяк. Вона розповіла, як проходитиме реєстрація на пробне (до речі, якщо хтось зволікав, то у вас залишилось зовсім мало часу, – завтра реєстрація на пробне тестування завершується) та основне ЗНО.

 
Майбутніх абітурієнтів цікавило, чи обов’язково на ЗНО мати зі собою паспорт і як бути, коли випускник ще його не отримав, які нововведення чекають на них цьогоріч тощо. Єдине, що додалось, відтепер можна буде складати тести зі світової літератури. Отож предметів стало одинадцять. Пробне тестування відбуватиметься на весняних канікулах на базі Буської гімназії. 23 березня писатимуть тести з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (на вибір: англійської, німецької, французької або іспанської). А 30 березня – з математики, історії України, хімії, географії, світової літератури. Як ми раніше повідомляли, за пробне тестування вже декілька років поспіль доводиться платити, і щороку його ціна збільшується, – цьогоріч сягнула 89 гривень. Якщо ж ви зареєструвались на пробне ЗНО, але з певних причин не прийшли, то витрачених коштів вам ніхто не поверне. Єдине, чим компенсують втрати, то в наступні три дні у пункті тестування ви зможете отримати зошит із завданнями і правильні відповіді на них.
 
Що ж до основного ЗНО, то поки що воно безкоштовне, однак головний спеціаліст райво Михайло Шимків має свою, суб’єктивну, думку:
 
– Я був уповноваженим представником УЦОЯО у пунктах тестування Львівської та Рівненської областей і бачив, що інколи аудиторія була заповнена лише наполовину. А держава затратила кошти на тестові завдання, на працю інспекторів. Маємо навчитися берегти копійку, то ж вважаю, що той, хто зареєструвався на основне ЗНО, але з якихось неповажних причин не прийшов на нього, повинен оплатити свою відсутність.
 
– Велися розмови щодо підвищення прохідного бала з профільного предмета до 160. Ви вважаєте це доречним?
 
– Гадаю, що 140 балів з профільного предмета наразі достатньо. З непрофільних предметів бали залишились на рівні минулорічних ЗНО – 124. 
 
– Різні громадські організації пропонували обмежити термін дії сертифіката ЗНО. Та, як відомо, у 2013 році будуть дійсні сертифікати і за 2008-2012 роки. Яка ваша позиція з цього питання?
 
– Я, як випускник 70 років минулого століття, пригадую, якщо абітурієнт не поступив після закінчення школи, то в наступному році він повторно складав іспити. Відомо, що проходить певний період і знання стираються з пам’яті, тож бали сертифіката 2010 року уже можуть не відповідати дійсним знанням абітурієнта. Тож вважаю, хоч це моя суб’єктивна думка, – майбутній студент повинен щороку підтверджувати свої знання.
 
Лариса ГАРАСИМІВ