Головна Коротко У Буському районі досі рахуються “мертві душі” у виборчих списках

У Буському районі досі рахуються “мертві душі” у виборчих списках

До «Буського медіа порталу» звернулися бущани, які стверджують: уже вдруге отримують запрошення на померлого члена сім’ї. Звернення з цього приводу до ДВК перед попередніми виборами — безрезультатні. Батько бущанки загинув 1981 року. Проте, і на попередніх виборах сім’я отримувала запрошення на покійного.

Із 2007 року веденням державного реєстру виборців займаються відповідні відділи, створені при місцевих районних державних адміністраціях чи міськвиконкомах. По Україні таких — близько 760. Перед президентськими виборами 2010 року, а саме — у червні-вересні 2009 року відбулося первинне накопичення бази даних Державного реєстру Кожен виборець, включений до Реєстру, отримав письмове повідомлення. З того часу проконтролювати правильність своїх даних у Державному реєстрі виборців можна, особисто звернувшись до відповідного відділу або під час уточнення попередніх списків виборців. Проте, працівники відділу Реєстру запевняють: усіляко намагаються звести кількість неточностей у виборчих списках до мінімуму. Попередні списки виборців уже передали до виборчих дільниць, і зараз всі виборці мають отримати запрошення на голосування. Якщо запрошення не прийшло або прізвище, ім’я, по батькові чи адреса вказані з неточностями, це є приводом для того, щоб звернутися до дільничної виборчої комісії чи органу ведення реєстру виборців щодо внесення змін у списки.

— Жінка повідомила членам ДВК, що людини уже давно немає,  як тільки ми отримали запрошення на попередні вибори. Її запевнили, що у списку загиблого більше не буде. Однак, цього разу нам знову прийшло запрошення на покійного батька. Чому за стільки років не можна нормально уточнити список, і чому ім’я людини, яка померла 38 років тому, тільки останнім часом з’явилося у виборчих списках — невідомо, — обурюється мешканка Буська.

Аналогічна ситуація з «мертвими душами» у селищі Красне та інших населених пунктів.

У відділі ведення Державного реєстру виборців Буської РДА запевняють, що потрібно звернутись до них один раз і неточність у списках більше не повториться. Разом із тим, у принципі неможливо стовідсотково точно сформувати списки виборців.

— Відділ ведення Державного реєстру виборців працює у постійному режимі. Накопичення первинних даних, які склали основу для подальшого формування Державного реєстру виборців, нам надали із паспортних столів. Вочевидь, звідти перейшли і «мертві душі». На підставі списків, переданих нам із паспортного столу, і
почалося формування реєстру. Проте, ми можемо діяти тільки у межах, визначених чинним законодавством. І, щоб унести зміни до списку виборців, ми мусимо мати документи чи копії, які є підставою для внесення змін. Тому ми почали надсилати запити до РАЦСів. І нині постійно отримуємо звідти інформацію, — пояснила нам телефоном працівниця відділу ведення Державного реєстру виборців Буської РДА, яка чомусь відмовилась називатись. — Проте, трапляється, що ми просто фізично не можемо виявити помилки у списку. Наприклад, коли людина померла в іншому місті, і свідоцтво про смерть видано не місцевим РАЦСом. Як тоді можна знати, до якого РАЦСу слід надсилати запит? 

Після виборів в ОТГ відділ ведення Державного реєстру виборців вкотре займеться уточненням списків.