Головна Коротко У Буського району є можливість зберегти визначні пам’ятки культури

У Буського району є можливість зберегти визначні пам’ятки культури

Конкурс "Великий проект" Посольства США в Україні може допомогти відділам культури в збереженні визначних пам'яток культури. Про це повідомляє Богдан Литвин, керівник Інтернет-центру Буської ЦБС.

Посольство США  в Україні зробило своєрідний новорічний подарунок авторитетним в галузі культури українським  установам, які бажають зберегти визначні археологічні об’єкти, історичні будівлі, пам’ятники та музейні колекції, що мають виняткову цінність у відображенні чи інтерпретації спадщини країни чи регіону. Напередодні Різдва Христового на його офіційному сайті з’явилось оголошення від Посольського фонду США збереження  культурної спадщини (Фонд AFCP) про конкурс на отримання гранту «Великий проект».
У конкурсі можуть брати участь кваліфіковані установи. За визначенням Фонду це зареєстровані відповідальні неурядові організації, музеї, керівні заклади культури чи подібні інституції, які доведуть, що мають відповідний досвід та можуть керувати великими проектами збереження культурної спадщини
Конкурс «Великий проект» проходить у два тури: Короткий опис (Тур 1) та Повна проектна пропозиція (Тур 2). Для участі в першому турі учасники повинні дати детальну відповідь на 12 запитань відповідної проектної пропозиції, враховуючи всі викладені зауваження. Пропозиції на перший тур приймаються на вказану адресу електронної пошти лише до 23 січня 2015 року. Наприкінці лютого місяця 2015 року ті, хто отримає позитивний рейтинг, будуть запрошені для участі у Турі 2.
Фонд AFCP розглядатиме проекти вартістю від 500 тисяч доларів США до 900 тисяч доларів США.
З 2001 року Посольський фонд США збереження культурної спадщини надав фінансову підтримку більш як 800 проектам із понад 120 країн. Понад 46 мільйонів доларів США, які сукупно вкладено у ці проекти, демонструють повагу Сполучених Штатів до культурної спадщини інших країн.
З 2001 року фонд  AFCP  надав близько 500 тисяч доларів США на підтримку 12 проектів в Україні.  Інформація про останні два з цих проектів:  2013 рік – «Збереження фресок дерев’яної церкви святого Юра, 15 ст.», грантер: «Інститут міста Дрогобича» ($85,000);  2014 рік – «Реставрація двох старовинних козацьких суден 18 та 19 ст.»,  грантер: Національний заповідник «Хортиця» ($69,170).
"Громаді Бущини варто взяти участь в проекті та подати проект "Збереження перлин архітектури давнього Буська, які виражають європейські духовні цінності типового галицького  містечка 15-20 ст.". Слід спробувати в перелік будівель для реставрації внести 5-6 архітектурно меморіальних об'єктів характерних для невеликого західноукраїнського міста. Адже саме з таких містечок, заснованих на глибоких європейських традиціях вийшла ціла когорта діячів світової науки, бізнесу, літератури …", – повідомив Богдан Литвин.
Термін подачі заявок до 23 січня.