Головна Коротко У Буському районі – 53 ставки та 14 річок

У Буському районі – 53 ставки та 14 річок

Сьогодні світова спільнота відзначає Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів), проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю ООН з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором.

Охорона і відродження водних ресурсів, поліпшення екологічного стану річок, струмків, джерел, ставків є одним з найголовніших завдань Буського управління водного господарства.
Подорожуючи нашим краєм, на своєму шляху обов’язково натрапиш на річку.
А їх на нашій території протікає 14, загальною довжиною 224,3 км, з них: р.Західний Буг, дві середніх – р.Зах.Бугу, р.Стир, а решта – малі. Відрегульованих річок, які перебувають на балансі управліня – 148,6 км, протяжність малих річок (більше 10 км) – 172,5 км, під річками і струмками (менше 10 км) – 465 км.
Крім того в районі нараховується 53 ставки, площею водного дзеркала 289,9805 га, з них:
– в постійному користуванні знаходиться 14 ставків, площею водного дзеркала – 126,3934 га;
– в оренді – 14 ставків, площею водного дзеркала – 126,5600 га, з них: – 12 ставків, площею 113,1600 га, укладено договорів на оренду водного дзеркала ставків;
– на балансі органів місцевого самоврядування – 25 ставки, площею водного дзеркала – 37,0271 га.
Вода не тільки джерело, вона і вічний двигун життя. Без неї не можливе існування жодної живої істоти. У житті суспільства вода відіграє фундаментальну роль і має значну цінність. Ми плануємо наші міста і поселення біля води, ми купаємося у воді, граємося, працюємо з водою. Наша економіка збудована на силі води, продукти, що ми купуємо, їжа містить більшу або меншу частину води. Наше щоденне життя пов’язане з водою та сформоване нею.
Отже, наявні водні ресурси, хоч вони і не значні, але при бережливому використанні забезпечують потребу населення та галузей економіки в повному обсязі.
Проте, в останні роки завдяки виробничій діяльності людей та підвищенні середньорічної температури, запаси води у водних джерелах району зменшується. Якість питної води була і лишається в край актуальною і надзвичайно гострою.
Саме тому хочеться звернутись до людей , які прямо чи опосередковано пов’язані з тим, щоб всі ми мали безперебійний доступ до чистої води, щоб насолоджувалися чистими річками та озерами, щоб були захищені від страшних наслідків водних стихій, щоб просто по – людські були щасливими від усвідомлення того, щоб вільно використовувати воду та володіти нею, тому нам, як ніколи потрібно бережливо відноситися до водних ресурсів, адже вода – це Джерело всього живого на Землі.
Служба водних ресурсів Буського УВГ