Головна Коротко У Буському районі молодий вчитель музики написав книжку по музичній літературі

У Буському районі молодий вчитель музики написав книжку по музичній літературі

Випускник Буської музичної школи та Львівського державного музичного училища ім. С.П. Людкевича Олексій Мировський, який працює вчителем музики у школі, написав книгу по музичній літературі для того, щоб наше молоде покоління навіть в найвіддаленіших куточках України змогло якнайдетальніше вивчати особливості музикознавства та історії української музики. 

  Книга під назвою «Вступ до музикознавства та коротка історія української музики» (конспектний варіант), вийшла у львівському видавництві «Сполом». Серед рецензентів видання, які надали високу оцінку – Олександр Козаренко, доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України, директори Буської та Олеської музичних шкіл – Ольга Керкало та Лариса Горбенко, Чернявська Анна – викладач Сарненської ДМШ. 
  За словами Олексія Мировського, ідея написати книжку про особливості музикознавства та історії української музики виникла давно, але роботу над нею розпочав у 2014 році. Видання в першу чергу необхідне для учнів музичних шкіл, шкіл мистецтв, а також шкіл естетичного виховання. Книжка вийшла у світ за сприяння ГО «Українська Громадська Рада» (м.Київ). За що Олексій їм дуже вдячний.
  У ГО «Українська Громадська Рада» кажуть, що така потреба книжки полягає в тому, що на даний час аналогічних видань практично немає і вчителі вимушені або користуватися старими радянськими підручниками або просто диктувати матеріал, що займає час. Книга написана в короткому конспектному варіанті, тому містить найголовніші поняття, які повинні знати учні. Громадська організація «Українська Народна Рада» із задоволенням взялася за допомогу  в реалізації даного проекту.
  «У цей важкий для країни час, коли йде війна, та фінансування зовсім немає, ми відгукуємось на дане прохання, тому що за дітьми – наше майбутнє! Тому в найближчий час учні різного роду шкіл вже зможуть повноцінно розвиватись та вивчати всі тонкощі музичної творчості нашої країни».
  Зараз книжка успішно розповсюджується у багатьох областях України (Полтавській, Кіровоградській, Рівненській, Волинській, Закарпатській та ін).
  До речі, Олексій зараз здобуває вищу освіту в ЛНУ ім. І. Франка навчаючись одразу на двох факультетах: культури і мистецтв (напрям «музичне мистецтво») та історичний.
Роман Матвіюк
/Буський медіа-портал/

Фото відділу культури і туризму Буської РДА