Головна Коротко У Буському районі знову виявлено сказ

У Буському районі знову виявлено сказ

У с. Купче забігла лисиця, яка була застрілена мисливцем. Осіб, які могли зазнати ризику інфікування вірусом сказу не виявлено. При дослідженні на сказ Львівською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини виявлені специфічні свічення, характерні для вірусу сказу.

     Сказ – це особливо небезпечна, невиліковна хвороба, яка тяжко уражає нервову систему людини і завжди закінчується її смертю.  
    Джерелом збудника сказу у природі є дикі м’ясоїдні: лисиці, єнотовидні собаки, вовки та інші. Основним резервуаром збудника сказу у дикій природі, як і раніше залишається руда лисиця (90% від усіх диких тварин). Продовжує залишатися значною кількість випадків сказу серед собак і котів, які найбільш наближені до людей та являють для них головну небезпеку щодо інфікування збудником сказу.
     Напружена епізоотична ситуація зі сказу створює постійну загрозу його виникнення у людей.
Як розпізнати хвору на сказ тварину?
       Головною ознакою захворювання диких або бродячих тварин є зміна поведінки та втрата відчуття страху. Вони втрачають обережність і, нерідко, вдень з’являються у населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, агресивними, кусають людей. Слина хворої тварини містить в собі вірус сказу ще за 10 днів до появи перших ознак захворювання, тобто інфікуватись людина може і від тварин, які зовні виглядають здоровими. Зараження людини вірусом сказу відбувається при нанесенні укусів, подряпин чи ослинення шкіри, слизових оболонок хворими на сказ тваринами.
     Слід пам’ятати, якщо Вас укусила домашня тварина її не слід вбивати. Для встановлення за нею ветеринарного спостереження необхідно з’ясувати прізвище та адресу власника тварини та надати цю інформацію лікарю. При укусі чи ослиненні дикою чи невідомою твариною – якомога швидше звернутися до лікувального закладу і пройти повний курс щеплень. Рану  необхідно промити мильним розчином у проточній воді, краї обробити 70% спиртом чи 5% розчином йоду.
Пам’ятайте, якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже неможливо. Єдиний спосіб порятунку – своєчасна вакцинація, яка захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя.
Буське районне лабораторне відділення
Бродівського міжрайонного відділу
лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦ Д СЕС України»