Головна Культура В Буській дитячій бібліотеці до дня народження Лесі Українки оформлено книжкову виставку

В Буській дитячій бібліотеці до дня народження Лесі Українки оформлено книжкову виставку

25 лютого, виповнюється 148 річниця від дня народження видатної української письменниці,  дочки Поліського краю Лесі Українки. Аби відзначити цю дату, у районній дитячій бібліотеці  учні  3-Б та 4-А класів Буської ЗОШ № 2 взяли участь у літературній вітальні “Зустріч з Лесею Українкою”. До цієї дати було оформлено книжкову виставку “Лесина світлиця”, на  якій представлена література про життєвий шлях Лесі Українки та дитячі твори письменниці різних років видань: “Біда навчить” “Лелія”,””Ох!”, “Три метелики” та інші.

З розповіді бібліотекаря Надії Островської діти довідались, як проходило дитинство  малої Лесі, з ким вона любила товаришувати, який вплив на формування її світогляду мали батьки, тітка Олександра , дядько Михайло Драгоманов та усі, хто був прихильний до їхньої родини. Письменниця у зрілому віці володіла, окрім української, ще шістьма іноземними мовами. Леся також дуже любила музику й мала великі здібності до гри на фортепіано, хоча у повній мірі не могла їх розвинути через хворобу кісток. Проте мала добрий слух і голос. 220 народних мелодій записано з її голосу.  Діти довідались, що поетеса була людиною особливої мужності. Все життя вона боролася з невиліковною хворобою – туберкульозом, та, незважаючи на це,була у постійному творчому пориві.У її літературному доробку
не лише поетичні твори, але й чудові зразки драматургії, прози, наукові статті,дослідження фольклору.

Учасники заходу залюбки декламували напам`ять вірші Лесі Українки:
“Вишеньки”, “Як дитиною бувало…”, “Колискова”, “Мамо, іде вже зима” та інші. Розповідь бібліотекаря про цю мужню жінку в майбутньому формуватиме потребу в дітей звернутися до її віршів, які вчать любити Україну, любити і розуміти людей, бути чесними та справедливими.