Головна Культура Чи справді громада Буська проти спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку?

Чи справді громада Буська проти спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку?

1460

У середу, в містечку Буськ, місцева влада на черговій сесії має затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у Буську по вулиці Грушевського для встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченку. Однак, як інформує місцевий активіст, громада виступає проти спорудження пам’ятника Кобзарю, на який вже чимало було виділено коштів, а заплановане минулого року відкриття – так і не відбулось!

«Минулого року громада міста виступила проти спорудження пам’ятника Шевченку біля Народного Дому вартістю більше 300 тис.грн. – розповідає місцевий активіст Володимир Типило. – Ми сподівалися, що питання більше піднімати не будуть, але як бачимо (йдеться про розпорядження №5 міського голови Сліпця Р.С. про скликання сесії міської ради -Авт.) – хтось у місті, чи районі хоче собі теж придбати нову машину, чи провести ремонт у домі. При цьому у Буську немає локацій для відпочинку дітей, немає локацій, де б могли відпочити мешканці міста, а не слухали нецензурні слова і п’яні дебоші у скверику, врешті-решт відсутні елементарні лавочки. Як бачимо, «совковій» владі немає куди один раз в рік нести корзини із квітами. Ніхто не проводив громадських слухань на предмет доцільності і бажанні громади, витрачати на пам’ятник сьогодні кошти».

На даний момент у соціальних мережах просять кожного долучитись до обговорення на предмет доцільності спорудження пам’ятника Шевченку біля Народного дому у Буську.

Нагадаємо, 29 травня 2016 року, на території Буського районного народного дому відбулось урочисте освячення наріжного каменя на місці майбутнього спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку. Згодом Буська міська рада у програмі економічного і культурного розвитку міста на 2017 рікп ередбачила 400 тисяч гривень на встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку. Його планували встановити до 920-річчя міста, яке минулоріч святкували 1 жовтня, однак відкриття –  так і не відбулось.