Головна Життя Енергетики Буського району встановили платформи під гнізда лелек

Енергетики Буського району встановили платформи під гнізда лелек

До повернення лелек, яке традиційно припадає на 19 березня, на території Буського району енергетики встановили 8 платформ під лелечі гнізда – євроквартири для лелек.

Про лелечий край дбають по-особливому, адже на гербі міста, на синьому тлі, зображено лелеку. Це своєрідний символ краю.

Як проінформував начальник Буського РЕМу Микола Адамик, 8 гнізд на металевій основі працівники власними силами встановили у селах Чучмани-Гумниські (1 шт.), Заводське (1 шт.), хутір Юськевичі (1 шт.), Соколівка (1 шт.), Топорів (1 шт.), Гута (2 шт.), Підсокіл (1 шт.), а також одне гніздо у селі Ракобовти було перевстановлено в інше місце.

Нагадаємо, що місцеві енергетики монтують залізну конструкцію близько чотирьох годин, у неї вкладають залишки старого гнізда, добудовують оселю мають самі лелеки (бузьки). Така практика від польських колег із встановлення платформ під лелечі гнізда вже добре прижилася на Львівщині і щороку їх кількість є рекордною.

Рік за роком енергетики Буського РЕМу відстежують гнізда, що є в загрозливому стані й встановлюють для них основи-платформи. Переобладнуючи лелечі оселі, енергетики водночас захищають і птахів, і повітряні лінії електропередачі.

19 березня надбужанці із нетерпінням зустрічатимуть прильоту лелек, сподіваючись, що цієї весни вони принесуть мир і без вагань заселять нові оселі.