Головна Культура Фондосховище Олеського замку під загрозою через протікання покрівлі

Фондосховище Олеського замку під загрозою через протікання покрівлі

Донька легендарного музейника Бориса Возницького, яка свого часу очолювала Львівську галерею мистецтв, Лариса Возницька-Разінкова б’є на сполох через затікання покрівлі фондосховищ Олеського замку (колишній монастир капуцинів). Про цю проблему вона розповіла під час засідання круглого столу «Як зберегти пам’ятки культурної спадщини на території Львівської області».


Експонати фондосховища

За словами Возницької, з часу відкриття музею-заповідника «Олеський замок» минуло 45 років і, він звісно руйнується через найбільшу проблему – затікання даху фондосховищ музею.

«Найбільша проблема в Олеському замку – дах фондосховищ, який був частково накритий гонтою та черепицею, що вже давно злетіла, ворони там роблять гнізда. Це питання неодноразово піднімалося. Навіть їздили і робили чергову документацію по всіх тих об’єктах. Але до сих пір нічого не зроблено: фондосховища течуть. І це просто біда, тому що там тільки 2 тис. експонатів дерев’яної скульптури, вже не говорячи про живопис і інші твори мистецтва», – зазначила колишня керівниця Львівської галереї мистецтв», – зазначила вона.

Фондосховище Олеського замку під загрозою через протікання покрівлі
Іконостас в фондосховищі

Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський каже, що працює над тим, щоб «примагнітити» увагу держави до замків Львівщини.