Головна Культура Гра для кмітливих: у Бориславі туристам пропонують дізнатись більше про нафтову історію...

Гра для кмітливих: у Бориславі туристам пропонують дізнатись більше про нафтову історію міста за допомогою загадок

У місті, де все почалося з нафти, усіх охочих запрошує на квест-екскурсію один з винахідників гасової лампи Ігнацій Лукасевич.

Ігнацій Лукасевич був фармацевтом, хіміком-технологом та хорошим бізнесменом. Його нафтопереробні заводи дали поштовх до розвитку нафтової промисловості в українсько-польському прикордонні.

Тепер Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» та Підкарпатське воєводство за фінансової підтримки Європейського Союзу через Програму Польща – Білорусь – Україна реалізує проєкт «Нафтова спадщина діяльності Ігнація Лукасевича». У його межах створили гру для кмітливих.

«Я просто захоплений тим, скільки у Бориславі можна цікавого побачити. Ти ходиш мультикультурним містом, де переплетена українська, польська та єврейська історії. Тобто Галичина в такій капсулі і туристи з будь-якої країни можуть знайти щось для себе.

Як на мене, проєкти, які зараз реалізуються, можуть стати поштовхом до значно більших, бо Борислав, Східниця, Дрогобич – це така нафтова колиска Галичини, Європи та мусить бути показана світові. Шкода, що ми не робили це раніше, але зараз цю ідею потрібно ще розвивати і розвивати», – зазначає старший експерт львівського представництва програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна Василь Хім’як.

За словами керівниці управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталі Табаки, Борислав – нафтовий туристичний магніт на Львівщині. Для тих хто оздоровлюється в Трускавці та Східниці, це гарна можливість провести пізнавальний день. Сюди також потрібно організовувати цільові учнівські екскурсії.

«Аптека-музей Йогана Зега, діючі нафтові верстати-гойдалки в парку, давні копанки нафти, карпатська хата Сергія Силантьєва, де можна продегустувати страви з печі та каву на Нафтусі – привабливі туристичні об’єкти, які вже доступні для туристів у Бориславі. Це єдине місто у світі, побудоване на промисловому нафтогазовому та озокеритовому родовищі», – зазначає Наталя Табака.