Головна Культура В Буську у дитячій районній бібліотеці для дітей провели літературне турне “Шляхами...

В Буську у дитячій районній бібліотеці для дітей провели літературне турне “Шляхами долі Кобзаря”

Напередодні 205-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка у дитячій районній книгозбірні бібліотекар Надія Островська провела з учнями 3-А класу Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 літературне турне «Шляхами долі Кобзаря».

Під час заходу діти довідалися цікаві факти про дитячі роки поета, його мрії, уявлення про всесвіт, стосунки в родині. Найбільше третьокласникам запам’яталася пригода, яка трапилася з малим Тарасом, коли той вирушив у степ на пошуки залізних стовпів, що, на його думку, мали б підпирати небо. Завдяки чумакам, котрі помітили хлопця і зрозуміли що той заблукав, Тарас щасливо повернувся додому. Оця дитяча допитливість Шевченка не полишала його впродовж усього життя.

Також учні дізналися про друзів Кобзаря, які щиро перейнялися долею хлопця і допомогли йому здобути омріяну волю й стати учнем Петербурзької Академії мистецтв. Зокрема, присутні побачили портрети близького друга і художнього наставника Шевченка Карла Брюллова, відомого поета Василя Жуковського, художника Івана Сошенка. Під час навчання в Академії Тараса Шевченка тричі нагороджували срібними медалями, а потім – і золотою за малюнки з натури і живописні твори. Діти мали змогу побачити репродукцію однієї з цих робіт під назвою «Циганка-ворожка».

Бібліотекар не оминула увагою і поетичні твори нашого генія. Школярі почули цікаві факти про перше видання «Кобзаря», до якого увійшли лише вісім поезій та «Буквар», котрий побачив світ у рік смерті поета. «Буквар» містив велику та малу азбуку, молитви, уривки з Біблії та кілька поезій. Книга була укладена Шевченком для того, аби малі українці в недільних школах мали змогу навчатися рідною мовою.
На завершення класний керівник Надія Франківна Ковалик подякувала бібліотекарям і зазначила, що почута дітьми інформація буде корисною для подальшого вивчення творчості поета та розширить їхні знання про Шевченка як непересічну особистість.

Літературне турне "Шляхами долі Кобзаря"

Літературне турне "Шляхами долі Кобзаря"