Головна Культура В Буську у дитячій районній бібліотеці для дітей провели літературне турне “Шляхами...

В Буську у дитячій районній бібліотеці для дітей провели літературне турне “Шляхами долі Кобзаря”

1299

Напередодні 205-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка у дитячій районній книгозбірні бібліотекар Надія Островська провела з учнями 3-А класу Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 літературне турне «Шляхами долі Кобзаря».

Під час заходу діти довідалися цікаві факти про дитячі роки поета, його мрії, уявлення про всесвіт, стосунки в родині. Найбільше третьокласникам запам’яталася пригода, яка трапилася з малим Тарасом, коли той вирушив у степ на пошуки залізних стовпів, що, на його думку, мали б підпирати небо. Завдяки чумакам, котрі помітили хлопця і зрозуміли що той заблукав, Тарас щасливо повернувся додому. Оця дитяча допитливість Шевченка не полишала його впродовж усього життя.

Також учні дізналися про друзів Кобзаря, які щиро перейнялися долею хлопця і допомогли йому здобути омріяну волю й стати учнем Петербурзької Академії мистецтв. Зокрема, присутні побачили портрети близького друга і художнього наставника Шевченка Карла Брюллова, відомого поета Василя Жуковського, художника Івана Сошенка. Під час навчання в Академії Тараса Шевченка тричі нагороджували срібними медалями, а потім – і золотою за малюнки з натури і живописні твори. Діти мали змогу побачити репродукцію однієї з цих робіт під назвою «Циганка-ворожка».

Бібліотекар не оминула увагою і поетичні твори нашого генія. Школярі почули цікаві факти про перше видання «Кобзаря», до якого увійшли лише вісім поезій та «Буквар», котрий побачив світ у рік смерті поета. «Буквар» містив велику та малу азбуку, молитви, уривки з Біблії та кілька поезій. Книга була укладена Шевченком для того, аби малі українці в недільних школах мали змогу навчатися рідною мовою.
На завершення класний керівник Надія Франківна Ковалик подякувала бібліотекарям і зазначила, що почута дітьми інформація буде корисною для подальшого вивчення творчості поета та розширить їхні знання про Шевченка як непересічну особистість.

Літературне турне "Шляхами долі Кобзаря"

Літературне турне "Шляхами долі Кобзаря"

Літературне турне "Шляхами долі Кобзаря"