Головна Культура Марія Матвіїв удостоїлась відзнаки Омеляна Ковча

Марія Матвіїв удостоїлась відзнаки Омеляна Ковча

Вона відчувала, що мусить бути там, на Майдані, щоб там не було!

Вів її Ангел – Хоронитель, образ якого тримає нині у своїй правиці…

У Львові 26 жовтня на урочистій академії, присвяченій 25-річчю легалізації УГКЦ в Україні та офіційному відкриттю Року митрополита Андрея (Шептицького), вручили відзнаку імені блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Серед лауреатів цьогорічної відзнаки  за значний внесок у розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності є наша землячка, медик, яка рятувала поранених під час трагічних подій Революції гідності бущанка Марія Матвіїв.

Нагороду також отримали лідер кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв, архиєпископ, Митрополит Перемишля, колишній голова Конференції єпископів Польщі Юзеф Міхалик, меценат, фундатор Українсько-єврейської ініціативи (Канада) Джеймс Темертей та отець-митрат Української Греко-Католицької Церкви Михайло Шевчишин.

– Цього року Комітет вшанування Ковча відзначає подвиги людей, які є свідченням незламності людського духу. Дії кожної цієї людини є прикладом того, як мужність однієї особистості може змінити життя усіх , — говорить член Комітету із вшанування пам'яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Данило Лубківський.

Про церемонію вручення високої нагороди у Львівській опері, про зустрічі, контакти і почуття – розмова із Марією Матвіїв у ранковому ефірі Буського радіо та у підсумковій програмі "Наше Надбужжя".