Головна Культура В Буську відзначили Міжнародний день дитячої книги

В Буську відзначили Міжнародний день дитячої книги

2355

З самого ранку у Буській дитячій бібліотеці панує святкова атмосфера, адже сьогодні, 2 квітня, у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги.

А наша районна книгозбірня вже впродовж майже 75 років стала для бузецьких читачів своєрідним осередком духовності та знань, місцем, де можна віднайти правильні відповіді на безліч цікавих питань. Сьогоднішні відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з історією виникнення Міжнародного дня дитячої книги, який бере початок з 1956 року. Заснування цієї премії пов’язують з іменем Ганса Христіана Андерсена, який народився 2 квітня 1805 року в Данії. Згодом він отримав всесвітнє визнання та удостоївся звання «короля казки».

З цієї нагоди для учнів 4-Б класу Буської ЗОШ І-ІІІст.№2 була проведена година цікавих повідомлень «Книжкові галактики». На початку заходу Галина Гораль ознайомила присутніх з історією відзначення Міжнародного дня дитячої книги, а також розповіла про життєвий та творчий шлях Г.Х.Андерсена. Його творча скарбниця налічує 156 казок, 5 романів та 20 п’єс, які перекладені 80-ма мовами світу. Український переклад казок здійснювали: М.Старицький, П.Грабовський, М.Вовчок, О.Пчілка, М.Рильський, О.Іваненко.

Дітям також було представлено твори письменників, удостоєних Міжнародної премії імені Г.Х.Андерсена. За кращі дитячі книги цю нагороду отримали: А.Ліндгрен, Е.Кестнер, Т.Янсон, Д.Родарі, Дж.Крюс, К.Нестлінгер та інші. Окрім цієї премії, Міжнародна рада з дитячої книги (IBBY) нагороджує дитячих письменників й Міжнародним дипломом імені Г.Х.Андерсена. Цієї нагороди удостоєні також українські письменники: Б.Чалий, В.Нестайко та Є.Білоусов.

Під час заходу учні послухали казку Г.Х.Андерсена «Соловей» та взяли активну участь у її обговоренні. На завершення діти ознайомилися з книжковою виставкою «Щоб дитячий світ був барвистим і добрим», де представлені різні видання казок Г.Х.Андерсена, твори письменників – лауреатів його премії, а також найбільш популярні дитячі книги.

Міжнародний день дитячої книги у Буській дитячій бібліотеці

Міжнародний день дитячої книги у Буській дитячій бібліотеці

Міжнародний день дитячої книги у Буській дитячій бібліотеці

Міжнародний день дитячої книги у Буській дитячій бібліотеці