Головна Культура Мистецька делегація Буського району взяла участь у фестивалі гостинності у Сокалі

Мистецька делегація Буського району взяла участь у фестивалі гостинності у Сокалі

У неділю Бущанські митці стали учасниками обласного фестивалю гостинності у м. Сокалі, запровадженого Львівською ОДА, Львівською обласною радою, Львівським обласним департаментом з питань культури, національностей та релігій.

До цього дійства готувалися особливо серйозно, бо виступ мав відображати усі жанрові особливості мистецької палітри нашого краю. Мали на меті продемонструвати не лише творчий потенціал бущан, але й розповісти про людей, які творять його історію. До участі у святі були залучені як досвідчені учасники художньої самодіяльності закладів культури району, так і початківці. Зокрема, на сцені симпатичного Сокальського РНД, величаво і артистично, звучали пісні у виконанні Народного ансамблю пісні та музики «Перевесло» (Олеського НД, кер.Є.Гнатюк, Народного ансамблю пісні та музики «Зорецвіт» (Буського РНД, кер. О. Рускан, Народного вокального гурту «Куди йдеш» (Буського РНД, кер.о.Я.Лозовий, Народної вокальної формації «Надбужанки» (Буського РНД ,кер І. Лаврін.) Шквалом оплесків винагородили глядачі Зразкові хореографічні колективи – «Арніка» (Буського РНД, кер. А.Діяк) та «Енерджі» (Красненського НД, кер. І. Сторонянська та С.Іваськів). Вподобала публіка і окремих виконавців: Татьяну Турчиняк, Роксолану Паньків, Стефанію Панкевич, Марію Майбу, Вікторію Підгірну та Богдана Тимчука.
Сокальчани вітали бущан маршом у виконанні місцевого духового оркестру. А на сцені – вручили коровай очільникам Буського району. Наш коровай, заквітчаний калиною, вручили громаді Сокальщини в особі голови РДА Романа Токая та голови районної ради Тараса Келеберди. Були і інші цікаві дарунки – світлинний альбом «Буська земля» , копії графічних робіт Софії Караффи – Корбут. У привітальному виступі голова РДА п. Петро Мороз сказав, що всього сотня кілометрів відділяє Сокаль від Буська, та в нас майже однакові звичаї і традиції, усіх нас міцно єднає палка любов до натхненного художнього слова, запального танцю та чаруючої пісні. Голова районної ради Богдан Глова впевнений, що культура єднає покоління людей, народи і держави, є запорукою миру і єдності.
Синьо – жовте знамено та священний оберіг – барвистий рушник, вишитий найкращими майстринями Бущини, об’єднав усіх в одну велику українську родину, а на завершення фестивалю прозвучало гучне многолітня.
Ведучі концертного звіту – Любов Огороднік і Павло Теодоровський створювали на сцені гарний святковий настрій.
До організації мистецького заходу активно долучились методисти Буського РНД Любов Блінова, Оксана Шквір, Надія Хом’якевич.
А третього грудня Сокальчани завітають до нас із творчою програмою в рамках чудового фестивалю із промовистою гостинною назвою.