Головна Культура На Львівщині – гості із Луганщини

На Львівщині – гості із Луганщини

До Буська завітали 15 дітей та 2 вчителів із Луганщини, для яких весняні канікули організували керівництво Буської районної ради, освітяни, районні обранці та просто небайдужі мешканці міста. У нашому краї гості з 26 березня, під час кількох днів вже мали змогу відвідати чимало цікавих екскурсій як у Буську, так і у Львові, мали змогу поплавати у місцевому басейні та поїсти козацького куліша.

До прикладу, вчора для дітей з Кремінського району Луганщини спільними зусиллями освітян та керівництва району було організовано дозвільний відпочинок на природі у Соколянському лісництві. Дітлахи з дорослими смакували смачним кулішем, забавлялись та ділились враженнями від відвідування замків Львівщини. Розділити емоції дітей і їх наставників приїхали голова Буської районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда, керівник відділу освіти Буської РДА Богдан Глуховецький та журналісти.
Варто відзначити, що Кремінський район на Луганщині називають одним із патріотичних. Саме його мешканці свого часу не допустили проведення незаконного референдуму сепаратистів, який, до слова, проводився у їхньому сусідньому Попасницькому районі.

Керівник відділу освіти Буської РДА Богдан Глуховецький розповів, що цьогоріч вперше приймали делегацію дітей зі Сходу за ініціативою голови районної ради.
– Вже стало доброю традицією у Буському районі щорічно приймати делегацію дітей зі Сходу. Більшість наших попередній акцій проходили на основі Угод, які були укладені обласним департаментом освіти та освітянськими установами Луганської області. Цього року ініціативою прийому дітей зі Сходу виступила Буська районна рада, в особі його голови Богдана Глови, який запропонував прийняти делегацію. Ми у свою чергу із відповідною ініціативою звернулись до учнівського та батьківського колективу та дирекції Буської ЗОШ №2. Вони відгукнулись і радо зголосились прийняти гостей у свої сім’ї. У неділю, 26 березня, на Красненському залізничному вокзалі ми зустріли делегацію, розмістили їх та склали для них культурно-розважальну програму. Окрім знайомства з населеними пунктами району, спортивними та архітектурними спорудами, діти мали нагоду вже поплавати у басейні, побувати у музеях Буська, Красного, відвідати Львів, познайомитись з нашою природою і традиціями. Плануємо провести День духовності, тобто візити до церковних храмів, а також показати їм як малювати писанки.

Чому саме діти з Кремінецького району, а не з інших, завітали на весняні канікули на Бущину, – розповів голова Буської районної ради Богдан Глова.


– Все розпочалось із поїздки голів рад Львівщини на Схід, який відбувався у серпні 2016 року. Ми прибули на Схід з метою допомогти нашим бійцям, у ході різних обговорень і пропозицій виникла цікава ідея – підписати Угоду про співпрацю, тобто кожного голову районної ради Львівщини, закріпити за певним районом Луганщини, на підконтрольній території.
В рамках цієї Угоди, було прийнято рішення про приймання дітей із Східної України з метою показати історію країни, ознайомити їх з нашими традиціями, обмінятись думками.
Мені, як представнику Буського району, у серпні випала нагода побувати у Кремінському районі. Приймали гостинно нас тамтешня голова райдержадміністрації і голова райради. Розповідали та показували як вони живуть недалеко від зони бойових дій. Кремінський район межує з Попасницьким, де якраз ситуація щоразу загострюється. Варто відзначити, що Кремінський район – один із патріотичних на Луганщині, який зумів не допустити проведення незаконного референдуму сепаратистів. І там тренується Олімпійська Збірна України.
Спочатку ми хотіли прийняти дітей на Різдво, однак через цьогорічні сильні морози, ми прийняли рішення перенести візит на весняні канікули, коли надворі потеплішає.
Окрім того, що діти мали можливість безкоштовно відвідати замки Львівщини, їх на час екскурсії було забезпечено сухими пайками. Варто подякувати екс-депутату обласної ради Богдану Козаку, районним депутатам Євгену Підвальному та Ігору Репі, а також красненському приватному підприємцю Ігору Чубі. Дуже вдячний батькам і вчителям, які прийняли гостей у свої родини, подяка директору Буської школи №2 Богдану Басарабу та керівнику відділу освіти Буської РДА Богдану Глуховецькому, які докладають чимало зусиль для перебування гостей у нас.
Роман МАТВІЮК, фото автора