Головна Життя На Львівщині: подув у трубку – плати гроші

На Львівщині: подув у трубку – плати гроші

Не встигли громадяни потішитися реформованою поліцією, як вона починає переймати методи роботи колишньої міліції, а особливо це стосується дорожньої поліції. Дали високу зарплату, вдягнули в нову форму, посадили в новенькі автомобілі, провели навчання та вишколи, забезпечили сучасною технікою, а їх і далі тягне на незаконні дії щодо громадян. То вони стоять на дорогах в глухих селах, де тієї дороги вже більше двадцяти років немає, лише тому, що в селі відбувається храмове свято і зупиняють всіх підряд, хто повертається з села на автомобілі. То вони стають на перехресті в місті і зупиняють всі автомобілі, які приїхали на базар та побачивши порушення, на їх думку, складають протоколи про адмінправопорушення.

А наша історія виглядала так:
Громадянин України 31 жовтня 2017 року близько 00.00 год. в своєму селі їхав на автомобілі до свого діда за електрозваркою, його зупинили працівники поліції, сказали подути в алкотестер «Драгер», він подув і вони його звинуватили в алкогольному сп’янінні. Під час огляду на стан сп’яніння в автомобілі було лише три поліцейських, свідка, який є його другом і сидів в його машині, під час огляду не було. Поліцейські сказали покликати свідка після того, як він подув «Драгер». У громадянина забрали права на керування транспортним засобом, дали тимчасовий дозвіл, він сів за кермо автомобіля та й поїхав. Потім його викликали до суду, де на основі протоколу поліції, Постановою районного суду визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП (водіння автомобіля в нетверезому стані) та вирішено застосувати до нього адміністративне стягнення в розмірі 10200 грн. та позбавити посвідчення водія на один рік.
Не погоджуючись з накладеним стягненням він звернувся до Буського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги за захистом своїх прав. Адвокат центру взявся до справи та з’ясував, що згідно з роздруківкою «Драгера 6810», що є додатком до протоколу про адміністративне правопорушення, останнє калібрування приладу виконано в 17.11.2014 р. Інструкцією з експлуатації спеціального технічного засобу «Драгер Алкотест 6810» передбачено проведення калібрування кожні шість місяців. Отже недотримання вимог щодо періодичності проведення калібрування спеціального технічного засобу, з використання якого поліцейськими було проведено огляд на стан алкогольного сп’яніння, ставить під сумнів результат такого огляду. Відповідно до ч.2, ч.5 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного сп’яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. Огляд особи на стан алкогольного сп’яніння, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається незаконним. Пунктами 1-7 Розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735 встановлено, що за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп’яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (п.1); огляд на стан алкогольного сп’яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання (п.2); поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки (п.3); огляд на стан сп’яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції (п.4); перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки (п.5); огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків, не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви (п.6); установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові (п.7). Як виявилося зазначені вимоги нормативних актів інспекторами поліції дотримані – не були!
Докази здобуті у спосіб не передбачені Законом є не дійсними і судом до уваги не беруться. Тому апеляційний суд погодився з доводами адвоката, задовольнив апеляційну скаргу та скасував постанову районного суду.

Якщо порушено Ваші права, звертайтеся до системи БВПД!
Центр знаходиться у м Буську по вул. Петрушевича 8. Тел:(03264) 2-11-12 та бюро правової допомоги Буського МЦ з БВПД в м. Броди вул. Щурата 8. Тел: (03266) 25-113, м. Кам’янка-Бузька вул. Я. Мудрого 17 б. Тел: (03254)23-069, м. Золочів вул. Валова 4. Тел: (03265) 70-091, та м. Радехів вул. Відродження 7. Тел: (03255) 41-079.
Безоплатна правова допомога є доступною послугою, якою можуть скористатися всі мешканці нашого краю.

Іван СКОЧКО, директор Буського МЦ з БВПД