Головна Культура На Львівщині відкриють після реставрації пам’ятку національного значення – дерев’яну церкву св.Параскеви

На Львівщині відкриють після реставрації пам’ятку національного значення – дерев’яну церкву св.Параскеви

На місці проведення реставраційних робіт, які вже на завершенні, побували т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львіської облдержадміністрації Оксана Ткачук, начальник відділу охорони історичних пам’яток цього ж департаменту Ганна Харун, – інформують у Буській райдержадміністрації.

Разом з головою Буської РДА Петром Морозом, Буським міським головою Ростиславом Сліпцем, депутатом Львівської облради Степаном Раком, настоятелем храму о.Василем Івашківим, представниками проектної організації та виконавцями робіт вони оглянули стан проведення внутрішніх і зовнішніх робіт на обєкті, вказали на недоліки, які потребують усунення, обговорили питання фінансування робіт та визначилися з попередньою датою відкриття храму після реконструкції.
Відтак орієнтовною датою відкриття церкви після реставрації визначили 12 серпня. До цього часу мають завершитися всі роботи,проведено благоустрій території та встановлено огорожу.

Нагадаємо, що протягом двох років робіт, які не припинялися й у зимові місяці, було замінено підвалини, майже 30% прогнивших брусів, повністю відреставровано бабинець до автентичного вигляду, замінено покрівлю, зроблено підлогу, приведено до ладу внутрішні стіни, тощо.

Варто відзначити, що церкві святої Параскеви у Буську – більше 300 років.