Головна Культура На Львівщині відбудеться Форум дітей, які навчаються в суботніх та недільних школах...

На Львівщині відбудеться Форум дітей, які навчаються в суботніх та недільних школах закордоном

939

12 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із начальником управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України Ларисою Дір та Владикою Йосифом (Міляном), аби узгодити питання організації на Львівщині Форуму дітей.

Під час зустрічі сторони домовились про те, що на початку липня до Львова з`їдуться діти, які навчаються в суботніх та недільних школах, що функціонують при громадських організаціях закордонних українців.

«Держава за останні роки почала усвідомлювати, що представники нації в межах України повинні піклуватися про тих, кого доля змусила виїхати на чужину. Для нас зараз важливо, щоб українці за кордоном знали, що про них пам’ятають. За рік ми організували майже дві сотні проектів для наших людей за кордоном. В цьому контексті виховання молодого покоління як ніколи потребує підтримки держави, тож Форум дітей – хороша можливість згуртувати українців», – зазначив Олег Синютка.

До участі у Форумі запросили учнів суботніх та недільних шкіл, які функціонують при громадських організаціях закордонних українців, віком від 12 до 16 років.

«У складі делегацій будуть і іноземці, і діти з українським громадянством. Зокрема, це діти з різних шкіл Португалії, Греції, Польщі, Іспанії, країн Балтії та інших. Українців за кордоном насправді дуже багато. Цього разу ми орієнтуємось на відносно невелику кількість учасників, десь до 60, або зрозуміти чи можна у майбутніх проектах розширяти контингент», – наголосила Лариса Дір.

Форум дітей планують організувати на базі Львівської Духовної семінарії Святого духа або у Монастирі св. Йосифа, що в Брюховичах.

«Дуже би хотілося зробити такий форум щорічним та мати можливість запрошувати на рідну землю якнайбільше дітей. Цього разу ми охопимо дітей, які мешкають у Європі, але багато наших високосвічених фахівців працюють у таких віддалених країнах як Австралія, Південно-Африканська Республіка чи Сингапур, тож незабаром будемо запрошувати українських дітей і звідти, адже нам є що показати і нам є чим пишатись», – закцентував Владика Йосиф Мілян.

Метою Форуму дітей є підтримка українського шкільництва, популяризація української мови, українських традицій, мотивація для учнів суботніх та недільних шкіл для вивчення української мови та українознавчих предметів.

Програмою Форуму передбачається проведення майстер-класів з писанкарства, соломоплетіння, випалювання по дереву, екскурсій Львівською, Івано-Франківською та Тернопільською областями, вікторини і конкурси.