Головна Культура На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку

На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку

З нагоди 130-річчя від дня народження Петра Франка та до Дня захисника України сьогодні, 14 жовтня, на площі Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах, відкрили перший пам’ятник Петрові Франку. Петро Франко – наймолодший син Івана Франка, український педагог, письменник, науковець-хімік, учасник національно-визвольних змагань.

Серед учасників відкриття голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Цьогоріч я мав приємність бути присутнім на багатьох заходах, присвячених Іванові Франку. Кожного разу, коли відвідую такі події – все більше і більше розумію, якою значущою є ця постать для української науки та літератури. А історію творення української нації без Івана Яковича уявити взагалі неможливо. Та сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати наймолодшого сина Івана Франка – Петра. Петро Франко здійснив неоціненний внесок у становлення української державності, авіаційну, видавничу та дослідницьку справу, розвиток спорту, молодіжного руху, хімічної науки та музейної справи»,-  зазначив очільник області.

Нагадаємо: У Львівській обласній раді оголосили лауреатів Обласної премії ім. Героя України Степана Бандери

Також Максим Козицький відзначив важливість роботи музею Франка у Львові, першим директором якого став Петро Франко та усіх, хто працює над розвитком установи.

«Цієї суботи я мав нагоду відвідати музей Івана Франка у Львові, який, завдяки активним зусиллям Петра Франка, 80 років тому відчинив свої двері для відвідувачів, а першим його директором став сам Петро Іванович. Перебуваючи тут, я відчуваю особливу атмосферу і те, з якою любов’ю і відданістю ви здійснюєте цю важливу місію – бережете пам’ять про славетний Франковий рід. Ми горді з того, яким є Дім Франка у Львові і Батьківська садиба Франка в Нагуєвичах сьогодні. Я щиро вдячний вам за вашу працю. Дякую ініціаторам та організаторам створення пам’ятника, скульптору за довершену роботу та усім, хто доклався до реалізації цього важливого проєкту», – наголосив очільник області.

Автором пам’ятника Петру Франку у с. Нагуєвичі є скульптор Іван Мисакович -випускник Львівської національної академії мистецтв.

Зазначимо, що в межах заходу відбувся концерт за участі студентсько-викладацького колективу Дрогобицького музичного коледжу імені В. Барвінського

Довідково:

Петро Франко (28 червня 1890, с. Нагуєвичі – 28 червня 1941) – організатор “Пласту” у Львові, четар Українських Січових Стрільців та сотник Української Галицької Армії, видатний вчений-хімік та винахідник, професор, член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка, відомий письменник та публіцист міжвоєнного часу, громадський діяч Галичини – народився в родині Івана та Ольги Франко, перший директор Львівського музею Івана Франка та автор ідеї створення першого заповідника в Нагуєвичах у 1940 р.

З початком радянсько-німецької війни у червні 1941 вивезений радянською владою зі Львова на схід. Розстріляний 28 червня 1941 року.

На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку

На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку

На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку

На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку

На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку

На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку