Головна Культура На територію Буського району продовжують завозити львівське сміття

На територію Буського району продовжують завозити львівське сміття

Станом на 14 червня 2016 року на Верблянське сміттєзвалище вже завезли 35 машин із львівським смітттям. Прийом львівських ТПВ Верблянське сміттєзвалище прийматиме ще до 17 червня, – про це повідомив у коментарі «Буському порталу» міський голова Буська Ростислав Сліпець.

   Інформація про те, що територія Буського району прийматиме львівське сміття, через ситуацію з Грибовицьким сміттєзвалищем, мешканців району обурила. Наведемо кілька коментарів із соцмереж:
Володимир Білобран: Мало Полтви – травімося і твердою отрутою.
Світлана Друзь: У мешканців міста та району хтось запитав думку з цього приводу??? Чи тут свого сміття бракує?Принагідно про Полтву… Буськ і території довкола Буська вже не менше століття вбирають у себе львівський бруд. Коли я провадила з моїми учнями наукове дослідження по Буському парку, натрапила на спогади Катерини Сілковської-Габер про Буськ у період між І і ІІ світовими війнами:"…[Через місто] протікала ріка Буг, чиста, красива, з округлими берегами, в якій мешканці Буська купались, напували коней, прогулювались на човнах. В тому місці було найвеселіше: голосно співали пташки, приємно пахли квіти, мерехтіли світлячки, кумкали жаби. Далі зліва був "кут", названий так тому, що доїхати можна було лише до кінця вулиці. Дорогу перетинала ріка Полтва, яка витікала зі Львова, а в Буську в парку гр.Бадені впадала до Бугу. Полтва була дуже брудною, бо несла з собою львівські нечистоти". Ось так… тепер до рідких відходів додадуться тверді – бо міська рада так вирішила… За що ж тебе так мордують, ЗЕМЛЕ БУЖАН? 

Pavel Dovbysh: Хоч я тут, у Буську, всього лише переселенець – але я буду з тих перших, хто перекриє дорогу сміттєвозам, якщо буде спроба зорганізувати тут звалище. Зовсім вже дехто втратив відчуття реальності. Взагалі такі рішення – не в межах компетенції міського голови,чи я щось плутаю??? Громадські слухання,обговорення проводили? 
  Додав емоційності у проблему і голова Буської РДА Петро Мороз, який зробив заяву, в якій спростував  неправдиву інформацію міського голови Львова Андрія Садового, ґрунтовану на чутках, що нібито у Буському районі голови місцевих рад отримали вказівку голови РДА Петра Мороза не приймати машин з сміттям зі Львова та перешкоджати його вивезенню на полігон твердих побутових відходів, що знаходиться біля села Вербляни. Вочевидь, Андрій Садовий мав на увазі голів Боложинівської та Гумниської сільських рад, на території яких знаходиться полігон ТПВ.
   У заяві очільник району також додав, що всі розуміють трагічність ситуації в Грибовичах. Тому питання створення будь-яких перепон навіть не розглядаються, а навпаки – створюється режим найбільшого сприяння. Адже бущани добре пам’ятають як відгукнулася вся Україна на фосфорну трагедію, яка трапилася декілька років тому поблизу Ожидова.
   Багатьох мешканців району така заява викликала подив, соцмережі знову вибухнули критикою:
Pavel Dovbysh: Чи я чогось не розумію може? При чому тут поодинока катастрофа на залізниці, через яку донині є екологічні проблеми, і системне ігнорування проблеми сміття у Львові? 10 років різні компанії пропонували побудувати сміттєпереробний завод, але дозволи і рішення блокуються Львовом (бо без відката – зась).То чому тепер то сміття має розвозитись по області?Тому що Садовий 10 років чекає на відкат від інвесторів??? Давайте розтягнемо то звалище по районах рівним шаром і будемо жити по коліно у смітті всією областю? Садовий вам тільки подякує… Полтви мало, в яку конденсат з того ж звалища зливають? Забули, як та Полтва смердить і як виглядає місце з'єднання Полтви і Західного Бугу???
Світлана Друзь: Згідна з Pavel Dovbysh, Ожидів і Грибовичі не можна ставити в один ряд. В Ожидові і фосфор був НЕ НАШ, і катастрофа сталася НЕ через недбальство на нашій ділянці залізниці. Та й Львову було вигідно якнайшвидше відновити рух залізничного транспорту. А про "допомогу" можна згадувати багато (ще не забули, як вагони з тліючим фосфором розмістили на станції Красне у кількох десятках метрів від вокзалу і житлових будинків). Щодо Грибовицького сміттєзвалища – то це продукт Львова і довколишніх сіл. Воно є символом кричущої недбалості і безвідповідальності не лише львівської влади, але й електорату, який обирав цю владу. Мешканці Грибович, Малехова теж несуть відповідальність: вони стільки років приймали дешеві подачки (відкупне) від львівської влади за згоду викидати львівське сміття на голову собі і своїм дітям. Справді, ситуація зараз дуже складна (до горіння і його продуктів додається небезпека епідемій), і її треба вирішувати, але вирішувати розумно. Розвозити смі ття по районах – далеко не найкращий вихід. Є інші шляхи. Надіюся, що не перевелися ще розумні голови і проблема вирішиться. Але львів'янам вже треба морально готуватися до того, що утилізація сміття потребує зусиль і коштів (а не просто викинув лушпайки від картоплі у контейнер з написом "скло" і пішов…)
Роман Якимович: То тепер у нас будуть свої Грибовичі?
   З моменту початку завозу сміття на Верблянське сміттєзвалище, мешканці сусідніх населених пунктів почали активізовуватись і планували навіть проводити пікети, щоби заборонити возити львівське сміття. У коментарі «Буському порталу» міський голова Ростислав Сліпець підтвердив, що два дні місцеві мешканці контролювали кількість машин. Та, як зізнаються деякі мешканці, мовляв, громадський супротив сільські голови за наказом свого міського однопартійця придушили. 
   За словами Ростислава Сліпця, на сміттєзвалищі він буває по кілька разів на день і майже у цей час завжди приїжджає машина з львівським сміттям. Наразі сміття, згідно рішення виконкому Буської міської ради, будуть ще привозити до 17 червня (п'ятниця).
   Як запевнив журналістів «Буського порталу» міський голова, після 17 червня сміття припинять завозити і виконком не буде продовжувати своє рішення. 
Роман МАТВІЮК