Головна Культура У Буській центральній районній бібліотеці презентувала свою нову книгу вчителька Красненської школи

У Буській центральній районній бібліотеці презентувала свою нову книгу вчителька Красненської школи

861

У вівторок, 20 листопада, у Буській центральній районній бібліотеці знана на Бущині майстриня слова, поетка, вчителька Красненської школи №1 Валентина Лотоцька презентувала свою нову книгу «Квиток у весни».

Формат зустрічі відбувся у формі бібліокафе «Книжкові смаколики», де уже традиційно ми разом з відвідувачами заходу замість страв «смакуємо» хорошими книгами. Цього разу у наше затишне кафе завітало багато гостей – представники місцевої влади, бібліотекарі навколишніх сіл, освітяни, працівники культури та читачі, котрі люблять поетичне слово.

Нова лірична збірка «Квиток у весни» вийшла друком у 2018 році в львівському «Споломі» й присвячена «найкращому пораднику, другу і коханому чоловікові Олегові». У ній ніби й немає окремих розділів, присвячених певним темам, все ж можна виділити з поетичного доробку, що увійшов до збірки, любовно – інтимну лірику, пейзажну лірику та патріотичні й громадянсько – філософські твори. Левова частина – вірші про любов і пристрасть, розчарування і зневіру, надію і сподівання. Вони ніби написані серцем – дуже щиро і переконливо. У них – власні історії, переживання і велика наука життя. А головне – у них ода коханню – почуттю, про яке мріє кожна людина, бо кохання – це джерело, звідки бере свій початок усе живе на землі. Авторка стверджує:
«Ніхто нас за любов судить не сміє,
Бо судить той, хто сам любить не вміє!»
Впродовж усього бібліотечного дійства лунали емоційні вірші Валентини Лотоцької – як з її уст, так і з уст читців – поціновувачів вишуканої поезії. Ці вірші настільки мелодійні, що колега, вчителька музичного мистецтва Красненської школи № 1 Оксана Приставська залюбки кладе їх на музику. То ж кілька авторських пісень на слова Валентини Лотоцької прозвучали у її виконанні та внесли цікаву ноту у наше спілкування. Насолодившись філігранним поетичним словом Валентини Лотоцької, усі учасники дійства отримали неабияке душевне задоволення.
А ще звучали слова визнання та вдячності Валентині Лотоцькій за її невтомну працю та творчу енергію! З виходом нової книги авторку привітали голова Буської районної ради Богдан Глова, заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, головний спеціаліст Буського районного відділу освіти Михайло Шимків та методист Зіновія Гулка, колеги – вчителі.
На обкладинці книги Валентини Лотоцької написано, що в житті вона керується кредом: «Треба чесно жити і пити щастя, як нектар, до дна, щоб кожна мить щасливою була, щоб за минулим потім не жаліти». Напевно, поезія допомагає їй бути собою, у ній вона стверджується. То ж поезія – також її життєве кредо.

Л.Вовк, завідувачка методичного відділу Буської ЦРБ ім.Котляревського

Поезія – життєве кредо Валентини ЛотоцькоїПоезія – життєве кредо Валентини ЛотоцькоїПоезія – життєве кредо Валентини ЛотоцькоїПоезія – життєве кредо Валентини Лотоцької