Головна Культура Сучасна зброя і техніка українського виробництва: які досягнення Національної гвардії України

Сучасна зброя і техніка українського виробництва: які досягнення Національної гвардії України

Майже 20 років тому Нацгвардія була розформована тодішніми політиками. І хоча через декілька років її намагались відновити, але зусилля були марними. Про відновлення Нацгвардії заговорили вже у березні 2014 року під час анексії Криму та напруженої ситуації на Донбасі. Тодішній в. о. президента України Олександр Турчинов звернувся до Верховної Ради щодо відродження Нацгвардії. І парламент ухвалив законопроект про відродження та фінансування гвардії. За п’ять років особовий склад став мужнім та професійним. Національна академія Національної гвардії України підняла підготовку офіцерів на новий якісний рівень. Народ повернув собі віру у захист, охорону життя, прав та свободи. Але найбільшим досягненням для нашої країни стало те, що за час відродження досягнення Національної гвардії визнають країни НАТО. Сучасна зброя і техніка українського виробництва цьому є підтвердження. 

Національна академія Національної гвардії України розташовується у місті Харків. Це можна сказати єдиний в системі Національної гвардії заклад, що здійснює підготовку офіцерів для гвардійських підрозділів. Керівником закладу є генерал-лейтенант Сергій Соколовський.

За його словами, на сьогодні заклад змінив систему військової освіти, підходу у навчанні на найбільш сучасне, впроваджено ефективні методи викладання, які допомагають виховувати покоління офіцерів, справжніх захисників держав. Територія навчального закладу велика, поділена на навчальні підрозділи, побутові, спортивні приміщення та зони відпочинку.

Пістолети, броньовані автомобілі, автомати, ручні кулемети, гранатомети українського виробництва

З 2014 року курсанти та офіцери регулярно виконують вправи стрільб з пістолетів та штурмових гвинтівок “Форт”. З 2015 року на озброєння до Академії надійшов снайперський комплекс “СТSM-308”, який у свою чергу має відмінності від класично СГД. Новий комплекс має сучасне прицільне пристосування та оптичні прилади. Він має більшу масу, але дозволяє ефективно відстрілювати цілі дальністю на 1000 метрів.

Серед сучасних зразків озброєння можна відмітити, броньований спеціалізований автомобіль МАЗ, який призначений для перевезення особового складу, має броньовану капсулу, в якій може знаходитись 20 військовослужбовців, а також авто-паливний заправний автомобіль МАЗ, який призначений для перевезення пального та дизпалива по 4 тисячі літрів кожного.

На озброєнні є й спеціалізований броньований автомобіль “ВАРТА”, який призначений для перевезення бойових підрозділів військовослужбовців, вивезення поранених та захищає від стрілецької зброї. Поруч з цим автомобілем стоїть спеціалізований броньований автомобіль КОЗАК, який теж призначений для перевезення бойових підрозділів військовослужбовців НГУ та здійснення розвідки. Особливо фахівці відзначають спеціалізований броньований автомобіль КРАЗ Spartan, який розроблений для транспортування особового складу в умовах підвищеної небезпеки. Він призначений для протистояння балістичним загрозам з будь-якого кута.

У 2018 році для гвардійців були закуплені багатофункціональні комплекти інженерських засобів, які використовуються для силового проникнення в приміщення за допомогою спеціального спорядження. Як розповів старший викладач, начальник інженерської служби підполковник Руслан Бутко, дані комплекти використовуються курсантами груп спеціального призначення для швидкого доступу в будівлі та при відпрацюванні питання щодо звільнення заручників.

Щодо форм одягу та екіпіровки, то варто зазначити, що в Академії представлений спеціальний комплект для виконання службово-бойових завдань штурмовика, парашутиста, снайпера, зв’язківця та медика. Кожен з комплектів оснащений додатковим спорядженням: бронежилетами, розгрузками, тактичними рюкзаками та окулярами.

“З минулого року в Нацгвардії ми почали використовувати новітній зразок модульного костюму, який призначений під час ліквідації масових заворушень та вирішення тактичних завдань,каже інженер кафедри тактико-спеціальної підготовки капітан Ярослав Зінков. – Форма повсякденного одягу також була змінена й для всіх підрозділів, які несуть службу з охорони громадського порядку та біля консульств іноземних держав”.

На базі Академії курсанти демонструють високі результати, їх навчають вміло показувати дії під час затримання озброєних злочинців, що пересуваються на автомобілі, прийоми рукопашного бою зі зброєю та без. У залі рукопашного бою майбутні офіцери щоденно проходять підготовку до змагань з військово-спортивного багатоборства та самбо. Результатом цьому є гвардійці-чемпіони та призери Чемпіонатів світу, Європи та інших міжнародних змагань. Увага приділяється і психологічному стані гвардійців.

Приємно вразило побачений тренажер “КРАЗ”. У ньому майбутні офіцери виконують завдання, керуючи відповідними органами управління тренажера і контролюючи стан контрольно-вимірювальних приладів. Фахівці показують, що пристрій відображає імітацію дорожньо-транспортної ситуації, знаків, розмітки, зустрічного і попутного транспорту, пішоходів, регулювальників, світлофорів. Усе це демонструється на панорамному екрані, який розташований перед кабіною.

Ще цікавим відкриттям є клас ситуаційного моделювання. У ньому курсанти навчаються відпрацьовувати спеціальні завдання з тактико-спеціальної підготовки з можливістю використання реальних відеокамер спостереження, які встановлені в містах України. Тобто, курсанти мають розробити план дій щодо великого скупчення людей щодо певного публічного концерту в центрі міста, чи акції. Завдання – забезпечити правопорядок, розглянути всі можливі варіанти розвитку подій.

Особлива увага приділяється Курсантам у раціоні харчування. У Академії відзначають, що курсанти самі можуть обирати страви за власним уподобанням. Виглядає це так: курсанту пропонують подвійне меню, а курсант вже сам обирає на обід борщ чи суп, кашу гречану або пшеничну, навіть м’ясо також надається на вибір. У вихідні та святкові дні меню харчування особливе.

У Харкові проводять унікальні розробки для обороноздатності країни

У Науково-технічному комплексі “Інститут монокристалів” Національної академії наук України розповіли про наукові розробки спрямовані на зміцнення безпеки і обороноздатності країни. Там тривають роботи з унікальним, оптичним матеріалом, що у 5 разів міцніше за будь-яке змінене скло. Мова йде про сапфір.

Зараз, коли озброєння постійно модернізується і вражаюча сила куль збільшується, сапфір актуальний, як ніколи. Якщо раніше захист військових розраховували, виходячи від калібру куль 5,45 мм, 7,62 мм, а зараз вже використовують калібр 1,7 мм. Така куля може пробити застосовуване в бронетехніці зміцнене скло з відстані 100 метрів – відповідно екіпаж бойової машини перед нею беззахисний.

Науковці впевнені, що цей сапфір дозволяє зробити “прозору броню” міцніше, а крім цього він дозволяє в три рази зменшити товщину склопакета, що особливо важливо для легкої бронетехніки, яка виконує завдання.

Варто відзначити, що в рамках держзамовлення від МОН України фахівцями лабораторії технології і аналізу лікарських засобів в Харкові розроблений пінний препарат з широким спектром антибактеріальної дії для обробки ран на долікарняному етапі для профілактики гнійних ускладнень та “консервації” ран при вимушеному відстроченні первинної хірургічної обробки до 24 годин.

Наукові досягнення вчених НТК “Інститут монокристалів” вже відзначені на високому державному рівні, що є безперечним підтвердженням актуальності та важливості наукової та науково-технічної діяльності установи для розвитку української науки, суспільства та країни в цьому.

Приємно, що наша країна демонструє такий великий прорив в зміцненні безпеки і обороноздатності, що дає змогу громадянам почуватись у безпеці, ділитись досвідом з міжнародними партнерами та виховувати нові покоління.

Фото автора

Матеріал підготовлений за сприяння Харківського прес-клубу в рамках проекту «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа».