Головна Культура У Буському районі призовники ухиляються від військової служби

У Буському районі призовники ухиляються від військової служби

На сесії Буської районної ради військовий комісар Буського районного військового комісаріату, підполковник Ігор Томачук прокоментував весняний призов цього року, який учора завершився.

«На строкову службу призиваються юнаки від 20 до 27 років. Є порядні люди, які виконують свій обов’язок і до нас приходять, а є більшість, які під різними приводами уникають служби. У Буському районі призвано 21 особу, хоча старших юнаків, які підлягають призову є 519», – розповів комісар.
Він також зазначив, що у Буському районі передані дві справи на юнаків від ухиляння від військової служби. Це юнаки із Андріївки та Яблунівки, які не з’явились на відправлення. Триває по них розслідування. У Буському районі притягнуто 79 осіб до адміністративної відповідальності (штраф 119 грн), який не є дієвим. На думку комісара, потрібно, щоб держава прийняла зміни до адміністративного Кодексу, щоб вартість штрафу був дієвим.
«Я свідомо розумію, що палкою в армію не заженеш, бо потрібно, щоб особа мала зацікавлення. Вважаю, що потрібно зробити так, щоб якщо особа хоче працювати в органах державної влади, чи обиратись в депутати, – обов’язково мати військову службу», – відзначив Томачук.
Щодо статистики по Буському районі щодо оповіщення призовників на строкову службу, то найкращі оповіщення здійснили Андріївка, Соколівка, Топорів та Тур’є. Найгірше – Буськ (4 осіб пішло служити), Красне (ніхто не пішов служити) та Задвір’я.
Варто відзначити, що призовників на строкову службу не відправляють у зону АТО.