Головна Культура У Буську мешканці району у паспортному столі займають чергу з 6 ранку

У Буську мешканці району у паспортному столі займають чергу з 6 ранку

Заміна паспорту на id-картку та подача документів на закордонний – за цим мешканці Буського району стоять у великих чергах в районному секторі Державної Міграційної служби України, що на вулиці Паркова, 8. А все тому, що тут діють новації: працює лише один комп’ютер, який обробляє документи, що й на український, то й на закордонний паспорти. Через це людям доводиться займати чергу з самого ранку. Скільки часу люди стоять в черзі в паспортному столі, та що за цікаві новації в Буському секторі ДМС, – бачили журналісти «Буського медіа порталу».

Вівторок. 9 година ранку.

На другому поверсі Буського районного сектору Державної Міграційної служби України вже чимале скупчення людей. На столі лежить аркуш паперу, де кожен записується в чергу. З початком робочого дня вже понад 30 осіб в черзі. Люди зізнаються, що дехто займав чергу з 6 години ранку, а дехто три дні (!) намагається забрати у паспортному столі свій документ. Відвідувачі розповідають, що змушені записуватися у список, аби їх не «викунули» з черги.

«Це первісний вік. Я сьогодні чекаю з восьмої години, щоб здати документи на паспорт. А як прийшла, то вже людей 20 було. То вони що з ночі займають? А в мене робота на виробництві і мені години відрахують потім. А якби тут поставили спеціальний апарат, то було б краще.  А то стоїть купа людей», – поскаржилась мешканка Буська журналісту нашого видання.

У коридорі, як і у приміщенні установи, –  величезна черга. На одних дверях кабінету табличка, що там знаходиться керівник установи, на інших – жодної інформації. Але якраз в останні двері люди  частіше й заходять.

«Колись приймали в одному кабінеті на закордонний, а в іншому – на український, – розповідає мешканка Олеська, яка стоїть у черзі. – Але чомусь тепер всі документи і на український, і на закордонний приймають в одних дверях. Це й утворює величезну чергу і обурення людей».

А й справді, чекати доводиться чимало часу. Навіть у самому приміщенні не вистачає сидячих крісел. Черга на листку формату А4 зростає щохвилини. У кабінет, куди заходять на подачу і отримання документів, за столом сидить жінка, яка приймає документи на закордонний паспорт, а через кілька хвилин її на робочому місці змінює чоловік, який приймає документи на український. Таким новаціям мали б європейці зацікавитись. Але як би не саркастично це звучало, але це дійсно реалії сьогодення, які чомусь керівництво за довгий час не вирішує. Чому держава так знущається над своїми громадянами?

У натовпі люди почали скаржитись і на самих працівників, мовляв, вони часто хамлять. Ми теж переконались, коли зайшли у кабінет жінки, яка приймає документи на закордонні паспорти, і запитались, чи можна забрати ID-картку, оскільки жінка вагітна і її у черзі дозволили пропустили. Натомість працівниця установи нам показала на двері і сказала йти до начальника. Ми зайшли у кабінет начальника і розповіли, що нас до нього чомусь направили. Начальник районного сектору ДМСУ Ігор Чиж здивувався і попрямував до панянки, щоб та прийняла вагітну жінку. Натомість працівниця поскаржилась, що її потрібно на комп’ютері переключати базу, для внесення відповідних відомостей, тому чекайте в черзі. Так і народити можна!

 «Я в один день прийшла, то у них комп’ютер завис, – каже в черзі інша відвідувачка. – На другий день відпросилась із роботи на дві години, то всі ці години простояла в черзі безрезультатно, а на третій день з самого ранку приїхала у місто, то лише в обідню пору забрала документ».

А ми стоїмо в черзі вже понад годину. На цей час було прийнято лише двох осіб на закордонний паспорт. Через декілька хвилин до людей виходить працівник цієї установи і розповідає, що «спочатку запускатимемо кількох осіб на закордонний паспорт, потім базу переключаємо і запускатимемо людей на український. У нас лише один робочий комп’ютер».

Про обурення такої роботи мешканці району вже поскаржились на «гарячу лінію» області. У соціальних мережах під нашим дописом, мешканці району активно пишуть, що варто було б керівництво установи встановити графік, до прикладу, вівторок і середа – подача та видача українських паспортів, а четвер, п’ятниця, субота – закордонних, чи навпаки.

Ми звернулись із скаргою до Головного управління ДМС України у Львівській області. На наше звернення, нам відповіли наступне: «Завтра (07 лютого – Ред.) буде підключення додаткового устаткування. Вибачте за тимчасові незручності». 

Після звернення на «гарячу лінію» області, вчора нам стало відомо з власних джерел, що районний сектор все ж отримав новий комп’ютер, який до кінця тижня спеціалісти мають налаштувати та підключити до роботи. Тож сподіваємось, що робота «закипіть»: за одним комп’ютером будуть обслуговувати відвідувачів подачі/заміні/отримання українських паспортів, а за другим – закордонного.