Головна Культура У Буську, в палаці Бадені, планують зняти дію кінотрилогії про життя Аліси...

У Буську, в палаці Бадені, планують зняти дію кінотрилогії про життя Аліси Габсбург

Дія кінотрилогії про життя Аліси Габсбург починатиметься саме у Буську. Так вирішила молодий кінорежисер з Швеції Яна Марцинкевич, яка разом з своїм продюсером Ніласом Ліндгреном відвідала пункт Європейської інформації Буської бібліотеки. Тут зібрались місцеві краєзнавці та працівники культурної сфери нашого міста, щоб вплести в канву фільму родинні спогади про особистість останньої володарки палацу Бадені Аліси Анкертрони (Габбсбург).

У січні 2017 року в Буській книгозбірні Шведський інститут в особі Соні Енгстром презентував книгу спогадів Alice Habsburg «Prinsessa och partisan». І ось у складні для Європи часи народилась ідея створити кінофільм про життя шведки, яка поєднала кращі людські риси поляків, українців, німців, євреїв, з якими їй довелось спілкуватись у вихорі подій минулого століття.

Яна Марцинкевич розповіла бущанам про задум створення художньої кінотрилогії, дія якої охопить три періоди життя принцеси і розгортатиметься у Стокгольмі, Відні, Буську, Кракові, Женеві,Брюсселі.

А починатиметься фільм у Буську, в палаці Бадені, який став для юної шведської красуні –попелюшки одночасно і казковим і трагічним через загадкове містичне кохання графа Людвіга Бадені.

Присутні на зустрічі представники славних бущанських родів – Настя Гачкевич, Людмила і Любов Ціхоцькі, Михайло Зозуля, Марія і Богдан Литвини, подарували творчій групі кінофільму краєзнавчі видання, побажали успіхів і пообіцяли сприяти підготовці проекту фільму і перемозі на вересневому скандинавському ярмарку кіноідей.

Пункт Європейської інформації Буської бібліотеки