Головна Культура У Буську вшанували пам’ять жертв війни

У Буську вшанували пам’ять жертв війни

Сьогодні, у м.Буську керівники органів влади району та міста, громадськість, духовні отці прийшли до колишньої катівні НКВС, де у червні 1941 року відбулися масові вбивства українських патріотів – мешканців райцентру та навколишніх сіл для вшанування пам’яті жертв Другої світової війни.

Учасники скорботної акції, серед яких голова РДА Петро Мороз, заступник голови райради Роман Фурда, Буський міський голова Ростислав Сліпець хвилиною мовчання та щирою молитвою з отцями Петром Салабаєм і Михайлом Смачилом вшанували пам’ять жертв Другої світової війни, комуністичного режиму та російсько-української війни, запалили свічки та поклали квіти до меморіалу.

Слово від керівників мав заступник голови районної ради Роман Фурда.
Нагадаємо, що згідно з указом Президента України 22 червня проголошено в країні як “День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні”. Цей день встановлено на згадку про початок німецько-радянської війни, яка забрала десятки мільйонів людських життів. Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, містить понад 250 сіл.Жертвами окупантів ставали не тільки особи, причетні до руху Опору, але й ті, хто не становив ніякої потенційної загрози режиму — діти, жінки, люди похилого віку, хворі.
За окремим планом знищувалися пацієнти неврологічних диспансерів, тяжкохворі. Справжніми конвеєрами смерті стали “робочі”, “трудові” табори, гетто і табори для військовополонених, яких в Україні налічували близько 230.

Жахливою трагедією мільйонів жителів України стала їхня примусова депортація. Усього з України до Німеччини й інших країн загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян, що склало майже 80% усіх депортованих нацистами людей.

Українці зі зброєю в руках внесли величезний внесок у розгром нацистської Німеччини. Під час війни кожен п’ятий українець загинув. Але це далеко не остаточні дані.

Над їх уточненням по мірі надходження нових матеріалів ще тривалий час будуть працювати вчені, громадські організації, військкомати — усі ті, кому дорога пам’ять про кожну людину, яку забрала від нас війна.

Текст і фото: прес-служба Буської РДА