Головна Культура У Києві пригостили львівською «Кавою з кардамоном»

У Києві пригостили львівською «Кавою з кардамоном»

1615

Вчора, 4 листопада в розкішній виставковій залі київського Музею Варвари і Богдана Ханенків відбулась презентація українсько-польського проекту – історичної драми «Кава з кардамоном».

Тизер майбутнього фільму представили виконавці головних ролей – українська актриса театру і кіно Олена Лавренюк, відома за комедійними стрічками “DZIDZIO Контрабас” та «Одинадцять дітей з Моршина» та популярний польський актор Павел Делонг, котрий спеціально для заходу прилетів з Варшави. Нині Павла вважають польським секс-символом, а розпочав він свою кінокар’єру з драми «Список Шиндлера» Стівена Спілберга.

Тизер майбутньої драми у восьми епізодах був відзнятий у Львові.  Його сюжет став інтерпретацією бестселеру Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону». До написання сценарію долучилась талановитий київський сценарист, колишня студентка Богдана Жолдака Ольга Кржичевська.

На екрані головні герої створили хвилюючу та пристрасну оповідь про нерівне, грішне почуття одруженого польського шляхтича Адама (Павел Делонг) та молодої української красуні Анни (Олена Лавренюк). Їх драматичні стосунки розгортаються на тлі «Весни народів» (піднесення рівня української національної свідомості та один із найтепліших періодів в історії українсько-польських відносин).

 Гості презентації змогли поринути в атмосферу Львова XIX століття, першими побачити та у камерній атмосфері поспілкуватися з акторами і знімальною групою особисто. Тизер – результат старту українсько-польської копродукції, де фінансування з українського боку забезпчив «Український культурний фонд». Подію відвідали Юрій Горбунов, Катя Осадча, Ольга Навроцька, Олег Фагот Михайлюта (ТНМК) та ін.

Наталія РУДНІЧЕНКО