Головна Культура У зірок не буває канікул

У зірок не буває канікул

Як і у членів Зразкового ансамблю народного танцю "Нові зірки" Буського РНД та їхнього художнього керівника Мар'яни Зеленської. Творчий пошук цього яскравого колективу допомагає майже сотні юних надбужанців з усього району не лише оволодіти майстерністю танцю, але й подорожувати, торуючи шлях до нових перемог.

Наступного року новозірчани святкуватимуть 10-річчя, а за цим числом – щоденна клопітка, а іноді й виснажлива, праця, про яку найбільше відомо Мар'яні Зеленській, дітям і батькам. У жовтні минулого року відбулося врочисте відкриття нового хореографічного залу. У ньому займається як малеча від трьох років, так і їхні батьки, які також виявили бажання танцювати. З того часу когорта "Нових зірок" (2 молодших групи, середня, старша і батьки) поповнилась і новими членами колективу.

В Ожидові Мар'яна Зеленська створила старшу і молодшу групи, а їхній дебют відбувся нещодавно на святкуванні Дня села, де нових танцюристів та їхніх старших колег-новозірчан представляла депутат Буської районної  ради від Ожидівського округу Галина Кондратюк.

Не минуло й  тижня, як "Нові зірки" вирушили за  новою перемогою – до сусідів на етнофестиваль в Підкамені. Саме там надбужанський колектив завоював перше місце, а їхній керівник М.Зеленська (на знімку вгорі у центрі) отримала аж дві нагороди: від організаторів Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Мелодії Підкаменя-2013» – «За високопрофесійну плідну діяльність і подвижництво в галузі культури і мистецтва» та від Департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини ЛОДА – «За значні особисті творчі досягнення». Отож "Нові зірки" впорались із завданням – запальним танцем гідно представили Бущину. Як і Україну на Міжнародному фольклорному фестивалі "Сонячний берег" в місті Несебер, який відбувся цього літа у Болгарії.

А попереду в Мар'яни Зеленської і її вихованців грандіозні і, як завжди, креативні плани. Снаги їй вистачить, от якби ще й благодійник зголосився!..

Адріана ГАЄВСЬКА