Головна Культура У Буському районі відбувся фестиваль духовної пісні «Душа моя величить Бога», присвячений...

У Буському районі відбувся фестиваль духовної пісні «Душа моя величить Бога», присвячений Маркіяну Шашкевичу

У неділю, 5 червня 2016 року село Новосілки радо вітало учасників шостого фестивалю «Душа моя величить Бога» з нагоди 205-річниці від дня народження нашого славного земляка, якого називають Будителем Галичини, народного поета, прозаїка, публіциста, автора першої книжки українською мовою «Русалка Дністрова», отця Маркіяна Шашкевича.

   Вшанування Маркіяна Шашкевича у Новосілках  розпочалося  літургією у місцевому храмі, потім священики відправили панахиду на місці його  першого поховання на сільському цвинтарі. Згодом учасники свята зібралися біля музею Маркіяна Шашкевича, де заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, голова Буської РДА Петро Мороз, голова Буської райради Богдан Глова і його заступник Роман Фурда, правнучка Маркіяна Шашкевича Ірина Дутковська та інші гості мали змогу оглянули експозицію музею. По завершенню кожен охочий зміг залишити свій відгук у книзі відвідування музею. 

Цього ж дня у Народному домі  Новосілок відбувся фестиваль духовної пісні «Душа моя величить Бога». У переповненому людом народному домі с. Новосілки – гамірно і святково. Настоятель церкви с.Полоничі урочисто передав громалі с.Новосілки естафету фестивалю.
    З привітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернулися заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, який відзначив, що новосілківська земля воістину, благословенна земля, адже Маркіян Шашкевич у Новосілках був на парафії, тут доживав віку і був похований, тому для місцевих мешканців – це гордість.
 У своєму виступі голова Буської районної ради Богдан Глова наголосив, що постать Маркіяна Шашкевича в українській історії неможливо переоцінити. Маркіян Шашкевич боровся за національно-культурне відродження, був письменником, поетом, духовним просвітителем. Чимало дослідників порівнюють його з Тарасом Григоровичем Шевченком, вважаючи отця Маркіяна будителем Галичини. Богдан Глова зазначив, що Маркіян Шашкевич чимало уваги приділив захисту української мови, про що свідчить видання брошури «Азбука», у якій український алфавіт фактично захищали від латини. Було згадано і про видання першого виданого народною мовою альманаху «Русалка Дністрова». Голова районної ради зупинив особливу  увагу на продовженні великої справи Маркіяна, подякував усім учасникам заходу, які навіть тут зі сцени Новосілківського Народного дому несуть українське слово, українську пісню, плекають українські традиції і вкотре підкреслив, що якби така робота у минулі роки проводилась на сході України, то б ми не мали того, що зараз твориться на східних теренах нашої держави.
    У районному фестивалі взяли участь художні колективи та окремі виконавці Народних домів сіл Куткір, Журатин, Задвір’я, Красне, Полоничі, Гумнисько, Ріпнів, Полтва, Новий Милятин, Утішків. Для присутніх свої пісні подарували народний вокальний гурт «Куди йдеш».
   Слова вдячності організаторам та учасникам фестивалю висловили голова Буської районної ради Б.Глова та голова Буської РДА П.Мороз, які вручили їм подяки від районної державної адміністрації та районної ради. 
    Варто сказати, що ведучими фестивалю були Надія та Віктор Хом’якевич. 
  Закінчився фестиваль спільною молитвою та виконанням церковного гімну «Боже, великий, єдиний».
     Наступний, сьомий фестиваль духовної пісні "Душа моя величить Бога" пройде у Гумниську. 
/Буський медіа портал/