Головна Культура У Буську визначили місце встановлення погруддя Тарасу Шевченку

У Буську визначили місце встановлення погруддя Тарасу Шевченку

1332

Сьогодні у Буську відбулися громадські слухання з питання спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку.

   В малій залі засідань адмінбудинку своїми думками щодо місця встановлення пам’ятника поділилися мешканці Буська Михайло Шимків – голова оргкомітету, завідувач відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, керівник відділу з питань захисту прав споживачів Василь Кашуба, також слово мали голова РДА Петро Мороз і голова райради Володимир Замроз. Обговорювалися всі «за» і «проти», переваги та недоліки певних місць, розміри пам’ятника, який би підійшов до кожного з запропонованих місць, розмір коштів, які необхідно буде зібрати для будівництва, в тому числі для проведення робіт з благоустрою. 
   З поміж кількох пропозицій, учасники обговорень підтримали висловлену вчора під час засідання оргкомітету пропозицію голови райдержадміністрації Петра Мороза про встановлення погруддя Тараса Шевченка біля районного Народного дому, за яку проголосували одноголосно. Працівники культури з самого початку також дотримувалися думки, що пам’ятник Кобзарю має бути біля закладу культури, запевнили учасників слухань, що повсякчас доглядатимуть за пам’ятником, допомагатимуть при проведенні будівельних робіт.
   Як повідомив Буський міський голова Ростислав Сліпець з бюджету на виготовлення погруддя буде виділено кошти в сумі близько 100 тис. грн., допоможе міська рада і з благоустроєм території. Сприяння у виділенні фінансової допомоги з районного бюджету обіцяв й голова райради Володимир Замроз. Не залишаться осторонь меценати та громадськість, завдяки яким було збудовано у Буську памятники Петрушевичу, Скорботи, у Новосілках – Шашкевичу.
   Проекти пам’ятника оргкомітет розгляне після 10 вересня, отримавши усі пропозиції від зацікавлених скульпторів. Серед побажань присутніх – зображення Тараса Шевченка має бути у віці 35-40 років і не повторювати вже відомі зображення Кобзаря.
Інформація прес-служби Буської РДА
Фото Мирослава ТИМЧИШИНА