Головна Культура У Буську провели мистецьку акцію «Ніч у музеї»

У Буську провели мистецьку акцію «Ніч у музеї»

У ніч з 17 на 18 травня, в Буську працівники районного Народному дому вперше провели мистецьку акцію  «Ніч у музеї». Акцію провели у впорядкованому столітньому підвальному приміщенні старого клубу. Кожен зміг ознайомився з експозиціями музею, архівними матеріалами старожитностей та новими відомостями про непересічних, відомих усій Україні постатей, які народилися в Буському районі та зробили вагомий внесок в становлення та розвиток свого краю та України. Мистецька акція тривала з 20 години до 00.00 години ночі 18 травня. За підрахунками, акцію відвідали понад 50 осіб.

– В останні роки Буський район став дуже перспективним для створення нових музеїв,каже керівник відділу культури і туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька. – За останні роки у Буську було створено три музей – це музей у Буській гімназії, приватний музей родини Грушицьких та краєзнавчий музей м. Буськ, який був відкритий 23 серпня 2013 року. Варто відзначити, що він з кожним роком розвивається, збільшуючи свою територію. 
 
Звичайно ми хочемо, аби музей, в якому зберігаються раритетні речі, відвідували частіше люди. Власне тому, акція «Ніч у музеї» була присвячена розвитку музею  і його рекламі. У Львові акція є не нова. 
  Тож, цьогоріч ми вирішили спробувати провести таку акцію вперше і у Буську. Для проведення її були всі відповідні умови. Зараз маємо два підвальних приміщення: одне підвальне приміщення освоєнне вже два роки, а друге почали освоювати недавно, яке є не відкритим. Ми його доробляємо, але екскурсії для бажаючих проводимо.

З ліхтариками, смолоскипами у підвальне приміщення музею завітали близько 50 осіб. У рамках акції вони взяли участь в пізнавальному квесті, який придумала і створила наша працівниця, місцева художниця Лілія Андреєва. У підвалі музею були привиди, павуки і ще безліч інших речей. Цьому сприяв звуковий фон (скріпіння дверей, хода, зітхання тощо), який підібрав чоловік Лілії Андреєвої Сергій. А проводили квести вони у парі з Любов Огороднік. Всього відбулося два таких квеста.
   Чи вдалася акція? Вважаю, що так, бо прикувала увагу молоді. Звичайно проводити акцію у ночі є не дуже безпечно, тому в нас була дуже надійна охорона. Зокрема, хлопці з ГО «Сокіл» на чолі зі своїм керівником Назаром Михайлюком. Молоді хлопці були одягнені у відповідну форму і нагадували військовослужбовців, які сумлінно виконують свої обов'язки.

Вони з факелами і потужними ліхтарями обходили довкола територію народного дому і звітували про порядок. Зауважу, що це дуже добре. Адже щопонеділка коли працівники приходять на роботу, то довкола народного дому знаходять порожні пляшки, коробки з-під цигарок. А після вчорашнього вечора не було нічого. Такі акції чергування біля музею будемо проводити частіше, аби в якісь мірі застерегти тих людей, які роблять шкоду. Неприємні випадки є непоодинокі. Двері, стіни та вікно краєзнавчого музею – облили чорною фарбою, а кров'ю (про це засвідчила експертиза) облили інсталяцію про Майдан і АТО. Були випадки, що запихали дротики в двері музею, аби ніхто не зміг їх відкрити. На жаль, шкідників у Буському районі дуже багато.

Ми вкрай стурбовані тим, як здійснюється нашою міліцією патрулювання біля народного дому. Двічі ми зверталися до правоохоронців, щоб при патрулюванні міста, міліція заходила і на територію нашого народного дому. Нещодавно сусід закладу культури нам повідомив, що троє невідомих ходили по даху споруди. Це вкрай нас занепокоїло, адже є загроза життю цих підлітків, які туди забралися. Хто відповідатиме за нещасний випадок? Крім того, вночі тут розпивають спиртні напої, інколи знаходили шприци. Надіємось, що міліція буде сумлінно виконувати свої обов'язки і ми зможемо проводити все частіше нові і цікаві заходи.
Роман МАТВІЮК
Знімки Сергія АНДРЕЄВА