Головна Культура На Бущині у школі розповіли учням про величезне значення української мови

На Бущині у школі розповіли учням про величезне значення української мови

З особливим трепетом та хвилюванням відзначається День української писемності та мови у Заводській ЗОШ І-ІІІ ст.. 9 листопада школа цвіла від розмаїття вишиванок, у яких прийшли наші учні та вчителі. Так, на загальношкільній лінійці учні 2 класу під керівництвом класного керівника Чучман Л. В. розповіли присутнім про величезне значення української мови для кожного громадянина нашої держави. 

Учитель української мови та літератури Дацків Д.М. на презентації «День української словесності і мови» довела учням 5 класу, що мова – це серце нації і канва, на якій людина вишиває узори свого буття, це особистість, яка має обличчя, характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле і майбутнє, що мова – це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття. Учні 6 класу під керівництвом вчителя Масловської Л. Б. позмагалися на уроці-турнірі знавців лексикології та фразеології. З`ясували, що шлях становлення і розвитку української мови – це тернистий шлях боротьби.

ВОНА У НАС ОДНА – СПІВУЧА ТА ДЗВІНКА!

Незважаючи на це, українська мова – це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського. І всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас. Крім того, за традицією, у цей день транслювався Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до написання якого долучилися вчителі та учні школи.