Головна Культура У Буській районній бібліотеці для дітей організували бесіду та виставку «Голод 1932-1933:...

У Буській районній бібліотеці для дітей організували бесіду та виставку «Голод 1932-1933: біль і скорбота наша»

1057

Вшановуючи пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, працівники Буської районної бібліотеки для дітей організували книжково-ілюстративну виставку «Голод 1932-1933: біль і скорбота наша», де представили матеріали стосовно штучно створеного геноциду проти українського народу, а також спогади тих, кому вдалося вижити.

Бібліотекар Надія Островська з учнями 3-В класу Буської ЗОШ №2 провела тематичну бесіду, під час якої презентувала оповідання сучасної львівської письменниці Оксани Думанської «Прихована правда» і твір Олесі Лісової «Зернятко надії». Під час заходу маленькі читачі дізналися про трагічні сторінки нашої історії. Бібліотекар також згадала факти з життя Андрія Тимофійовича Нагорного, який пережив Голодомор, а у післявоєнний час мешкав та вчителював у Буську. Його родина врятувалася завдяки тому, що односельчани не видавали один одного і не вказували комуністам місця, де заховане збіжжя. Також дітям читали Шевченко у моєму житті твір.

Також працівники бібліотеки підготували для школярів пам’ятки у вигляді квітки- незабудки, у серцевині якої був напис «Пам’ятаймо про Голодомор 1932-1933 в Україні».

Працівники бібліотеки долучилися до проведення уроку-реквієму «Україна пам’ятає. Світ визнає», присвяченого вшануванню пам’яті жертв Голодомору, який підготувала педагог-організатор Зоряна Мирославівна Гулай з учнями 7-А класу Буської ЗОШ№2. Захід вдало доповнювали художні номери семикласників. Зворушливою була танцювальна композиція, під час якої Маркіян Кирик виконував пісню Наталі Май «Свіча».

Бібліотекар Іванна Якимишин виступила з історичною розвідкою «Голодомор – геноцид української нації». У підсумку вона зазначила, що голодомори прийшли на нашу землю тоді, коли Україна втратила державність. Для присутніх було зроблено огляд літератури, представленої на виставці. Учасники заходу у пам’ять про національну трагедію отримали квітку-незабудку – символ Голодомору.

У Буській районній бібліотеці для дітей організували бесіду та виставку «Голод 1932-1933: біль і скорбота наша»

У Буській районній бібліотеці для дітей організували бесіду та виставку «Голод 1932-1933: біль і скорбота наша»