Головна Культура У Буську відкриють пам’ятник Тарасу Шевченку

У Буську відкриють пам’ятник Тарасу Шевченку

9 березня, у 205-ий рік народження Тараса Григоровича Шевченка, біля Буського районного народного дому відбудуться урочистості та офіційне відкриття пам’ятника Кобзарю.

Про підготовку до відкриття монумента та проведення у районі заходів до 205-ї річниці митця, йшлося сьогодні, 27 лютого, під час засідання організаційного комітету, який провів голова РДА петро Мороз за участю заступника голови райради Романа Фурди, Буського міського голови Ростислава Сліпця, посадовців РДА, громадських активістів, ЗМІ.

Орієнтовний час початку заходу о 12.00 год.  Особливістю пам’ятника, авторами якого є скульптори брати Сухорські, є те, що Шевченко зображений у повний зріст та в молодому віці, а не в звичному для нас, більш зрілому. У правій руці Великого сина українського народу – перо. Висота пам’ятника близько 2,5 метра. Пам’ятник виготовлений за спеціальною технологією із бетонної основи на мідній чеканці у повний зріст людини. Майстер декору Роман Терех.

На виготовлення скульптури були залучені кошти міської ради, громади міста та діаспори закордоном.

Нагадаємо, що 29 травня 2016 року на території біля Буського районного Народного дому відбулось урочисте освячення наріжного каменя на місці майбутнього спорудження пам’ятника Кобзарю.  На сьогодні у Буському районі встановлено п’ять пам’ятників Т.Г.Шевченку: в Олеську (скульптор Є.Дзиндра, 1950 р., мармурова крихта), у с.Тур’я (автор невідомий, 1963 р., мармурова крихта), с.Яблунівка (ск.В.Сколоздра, 1969 р., мармурова крихта), у Задвір’ї та Красному (В.Одрехівський, 1991 р., бронза, мармурова крихта).