Головна Культура У Львівському історичному музеї відкрили виставку японіки

У Львівському історичному музеї відкрили виставку японіки

Сьогодні, 12 березня, Львівський історичний музей у виставковому залі Кам’яниці Корнякта представив для огляду виставку «Світло Сонця, що сходить», яка показує обличчя Японії і японців через призму пам’яток, що знаходяться у фондах музею.

Про це повідомили у Львівській обласній раді.

Тут зберігається понад 60 пам’яток японіки – творів матеріальної культури Країни Сонця, що сходить. В основному це предмети зброї та захисного спорядження японського воїна XVIІ – ХХІ ст., виконані у різноманітних техніках обробки металу, різьби по кістці, предмети військового побуту та атрибутики,  одягу тощо.

На виставці показані зразки холодної клинкової зброї, які стали своєрідною візиткою японської культури – катана, вакідзасі, танто, нагіната. Акцент зроблено на зброї, що повернула хід воєнної історії феодальної Японії. Це – рушниця з ґнотовим замком. Захисне спорядження – шоломи та обладунки – формують образи воїнів як Епохи воюючих провінцій, так і відносно мирного періоду Едо.
Окремо представлений комплекс пам’яток, які показують Японію після Реставрації Мейцзи (з 1863 р.), зокрема періоду І-ої і ІІ-ої Світових воєн.

“Японська культура – це окремий глибокий та цікавий світ. Завдяки праці колективу Львівського історичного музею, який представив виставку предметів японської культури, громада Львівщини долучається до вивчення та розуміння звичаїв Країни Сонця, – про це зазначив, вітаючи присутніх на відкритті виставки, перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник.

Відвідувачів може зацікавити збірка японських нагород і церемоніальне жіноче кімоно. Привертає увагу т.зв. «Прапор удачі» японського солдата часу ІІ-ої Світової війни. Показані нові надходження японіки у музеї, зокрема з митниці. Багато пам’яток експонуються вперше.

Автор виставки – провідний науковий співробітник Львівського історичного музею Тарас Рак.