Головна Культура Як на Львівщині живуть люди похилого віку в Олеському хоспісному відділені

Як на Львівщині живуть люди похилого віку в Олеському хоспісному відділені

У селі Йосипівка, що неподалік Олеська, роками існує хоспісне відділення для людей похилого віку, під дахом якого зараз живе 28 літніх людей, які отримали захист, притулок і піклування. Днями в Україні відзначили День людей похилого віку, відтак з нагоди цього свята до одиноких людей завітали представники районної влади.

Голова Буської районної ради Богдан Глова, заступник голови Буської райдержадміністрації Тетяна Сай та начальник відділу культури та туризму Людмила Ціхоцька вітаючи людей зі святом дарували гостинці, а також передали керівництву закладу для людей гуманітарну допомогу від волонтерки Наталії Ярош. Старенькі втішилися не стільки дарунками, скільки чуйності та увазі небайдужих людей.

У розмові з представниками влади старенькі розповіли, що тут живеться їм непогано, але бракує їм книг та газет для читання.
Наразі приміщення хоспісного відділення виглядає краще, ніж два роки тому, коли волонтери побачили жахливі умови перебування: тоді старенькі подекуди лежали на старих ковдрах без простирадл. В однієї жінки усе тіло було покрите червоними плямами, які лущилися і свербіли, а сама жінка лежала на клейонці. У медичній картці хворої не було жодних записів про огляд жінки лікарем, а медичний персонал відділення не зміг дати пояснень щодо діагнозу і допомоги, яка їй надається. Більше того, записи у медичній документації пацієнтів були датовані майже на місяць наперед.

Саме приміщення теж було в поганих умовах: обдерті стіни, плитка на стінах в туалеті вкрита іржавими плямами. Замість унітаза – дірка в сирій землі. Зливу не було, усі зовнішні труби обрізані… Зліва – розбитий рукомийник. А з дірки над ним нависав кран.

Тодішні умови перебування немічних людей викликало обурення серед українців, правозахисники почали бити на сполох, у районних чиновницьких кабінетах розпочались наради щодо допомоги у вирішенні нагальних потреб. Силами районної влади, волонтерів, голів сільських рад та небайдужих людей вдалось за два роки покращити умови перебування одиноких людей.

За словами головного лікаря Олеської лікарні Ярослава Сулипи, на сьогодні з 2016 року вдалось у приміщені хоспісу здійснити заміну вікон і дверей на металопластикові, зробити нові санвузли та частково відремонтувати палати. Пацієнти хоспісу забезпечені триразовим харчуванням завдяки допомозі місцевого фермера Євгена Підвального та підприємства «Барком».

Також вирішується питання про зміну статусу закладу, його хочуть перейменувати з «хоспісне відділення» у «хоспісне відділення з надання паліативної допомоги». Зміна правового статусу допоможе вирішити ряд питань фінансового характеру, бо на сьогодні практично держава нічим не допомагає, навіть енергоносії оплачує районна рада, а саме хоспісне відділення підпорядковується Буській ЦРЛ.

На даний момент потребує ще ремонту та утеплення покрівля і фасад будинку, а також планується реконструювати паливну котельню та зробити пральню. Зараз триває процес підготовки виготовлення проектно-кошторисної документації на суму 5 млн грн. За словами голови райради Богдана Глови, проект реконструкції буде поданий на конкурс ДФРР, до фінансування також будуть залучені кошти із районного бюджету.

фото автора