Головна Культура З нагоди 100-річчя Соборності України в Буській дитячій бібліотеці організували книжкову виставку...

З нагоди 100-річчя Соборності України в Буській дитячій бібліотеці організували книжкову виставку “Історичний урок єднання”

До своєї незалежності Україна йшла важким і довгим шляхом поневірянь. Упродовж багатьох століть за волю Батьківщини жертвували своїм життям її найкращі доньки і сини.

І ось рівно сто років тому справдилися довгоочікувані сподівання українців – постала з руїн Соборна Україна шляхом злуки Західноукраїнської та Української народних республік. 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві з усіх куточків нашої країни прибули сотні тисяч українців під жовто-блакитними стягами, аби відсвяткувати проголошення єдиної Української держави з усіма її етнічними землями. О 12 годині під гарматні салюти та урочистий перегук софіївських дзвонів професор Федір Швець зачитав універсал Української центральної ради, в якому було проголошено злиття Східної та Західної України в одну соборну і неподільну державу – Українську народну республіку.

З нагоди 100-річчя проголошення соборності України, працівники Буської дитячої бібліотеки організували книжкову виставку «Історичний урок єднання», а бібліотекар читального залу Іванна Якимишин провела для учнів 8-А та 8-Б класів ЗОШ №2 екскурс «Свято української державності». Школярі довідалися про передумови злуки ЗУНР та УНР в єдину державу, основні історичні факти, пов’язані з цим періодом історії України, та дізналися про вагомі історичні постаті, які цьому сприяли. Зокрема старшокласники дізналися про внесок у здобуття Соборності таких громадських діячів, як Лев Бачинський (віце-прем’єр ЗУНРу), Лонгин Цегельський (вважається автором основних документів щодо Злуки), Володимир Винниченко (голова Директорії УНР), Симон Петлюра (генеральний секретар військових справ УНР, а згодом – очільник Української народної республіки).

З нагоди 100-річчя Соборності України в Буській дитячій бібліотеці організували книжкову виставку "Історичний урок єднання"З нагоди 100-річчя Соборності України в Буській дитячій бібліотеці організували книжкову виставку "Історичний урок єднання"