Смоктальний рефлекс є у всіх здорових новонароджених. А чи знаєте ви, що він є відображенням зрілості нервової системи? Адже смоктання регулюють цілих п’ять пар черепно-мозкових нервів! Після того як малюка погодують, цей рефлекс у значній мірі слабшає, а через деякий час (півгодини-годину) знову починає пожвавлюватися. І якщо вашій дитині потрібно щось смоктати, то нехай це буде пустушка, а ми розповімо, яку краще купити.
Як вибрати пустушку для немовляти apteka.kraina-z.com.ua!
Лікарі з’ясували, що діти смокчуть великий палець вже на 18-му тижні вагітності.
Найбільшу потребу в смоктанні малюки відчувають з другого по четвертий місяць життя, однак багато залежить від темпераменту малюка. Один дитина смокче груди або пляшечку, і цього йому досить, а для іншого смоктання – це велике задоволення і в старшому віці, – пояснює педіатр, кандидат медичних наук Альбіна Кривоножко, – Зубні лікарі сходяться на думці – якщо вашому малюку необхідно щось смоктати, то це повинен бути не палець, а пустушка. Однак не зловживайте. При появі перших молочних зубів саме дешева пустушка може послужити причиною неправильного формування прикусу. Тому важливо серйозно підійти до питання, яку пустушку вибрати для новонародженого.
Як вибрати пустушку?
Заздалегідь зрозуміти, яку з форм пустушок віддасть перевагу ваш малюк, невозможноПустышки бувають різні за формою: круглі, ортодонтичні (анатомічні) і симетричні.
Насправді заздалегідь зрозуміти, яку з форм пустушок віддасть перевагу ваш малюк, неможливо. Він може постійно випльовувати соски однієї форми і спокійно прийняти соску іншого типу. Є думка, що дитині сподобається пустушка такої форми, яку бере сосок мами в ротику малюка.
Пустушки розрізняються по складу, їх роблять з латексу і силікону. Латексні виготовлені з натурального каучуку, вони світло-коричневі, прозорі або злегка матові. По міцності такі пустушки поступаються силіконовим: у процесі використання каучук втрачає свою прозорість, пустушки темніють під впливом сонячних променів, після тривалого вживання починають склеюватися і збільшуватися в об’ємі. Такі пустушки треба міняти кожні 4-6 тижнів. Силіконові пустушки не мають ні смаку, ні запаху і не темніють під сонцем. Однак силіконову соску можна прокусити зубками, що прорізаються, тому кожен раз перед тим, як дати дитині силіконову соску, перевіряйте їх на наявність прокусов і тріщин. На сайті інтернет-аптеки Країна здоров’я в розділі Товары для детей Киев купить ви знайдете великий вибір пустишок для немовлят. Товари відправляють по всій Україні службою доставки, яку ви можете обрати на сайті.
Пустушки бувають трьох розмірів: розмір А (від народження до півроку), розмір B (від півроку до півтора років) і розмір (для діток старше півтора років). Природно, така класифікація пустушок умовна. Спостерігайте за розвитком свого малюка, і ви самі зрозумієте, який тип пустушки йому підійде, і коли її слід замінити на велику. . Вибір пустушки повинен враховувати і те, що занадто маленька може викликати проблеми з прикусом, занадто великий пустушкою малюк просто буде давитися.
На підставі пустушки обов’язково повинні бути вентиляційні отвори, щоб малюк міг дихати.
Кільце пустушки (та частина, за яку пустушку тримають) повинно бути добре прикріплене до основи – стежте за тим, щоб малюк не зміг розібрати свою соску на дрібні деталі. Коли ви визначилися, яка пустушка краще для вашого малюка, важливо навчитися правильно її використовувати.
Як користуватися?
Пустушки бувають різні за формою: круглі, ортодонтичні (анатомічні) і симметричныеПеред першим вживанням пустушку слід прокип’ятити протягом 2-3 хвилин. Ретельно стежте за гігієною соски – мінімум, один раз в день обдавайте їх окропом. Виробники подбали про батьків і значно спростили їм життя, створивши пустушки з пластиковим ковпачком. Такі пустушки зручно прикріплювати на одяг дитини з допомогою спеціальних ланцюжків. Вирушаючи на прогулянку, ви будете впевнені, що у вашого малюка є чиста пустушка в ковпачку, який легко знімається при необхідності. Вночі зручніше використовувати пустушку зі світловим кільцем. Більшість пустушок від Canpol babies мають кільце, яке містить флуоресцентне речовина і світиться в темряві. У продажу можна зустріти пустушки без кільця. Такі дуже зручні при засипанні – малюк не зможе розбудити сам себе, випадково зачепивши ручкою за кільце соски і витягнувши її.
Всі пустушки марки Canpol babies виробляють у Німеччині, про що свідчить символ NG на упаковці. Пустушки вентильовані, що можна перевірити, стиснувши пустушку. Як тільки ви разожмете пустушку, вона відразу прийме первісну форму. Якість пустушок відповідає останній директиві Євросоюзу DIN-EN-1400.
Пустушки марки Canpol babies не містить бісфенол А, це підтверджується значком BPA-free на кожній пустушці.
Не робіть поширену батьківську помилку – не облизуйте соски свого малюка, – нагадує педіатр, кандидат медичних наук Альбіна Кривоножко, – В ротовій порожнині дорослого міститься величезна кількість мікроорганізмів, у тому числі , гнильних і хвороботворних бактерій. Організм дорослої людини виробив здатність протистояти їм. Організм малюка позбавлений цих захисних механізмів. І для нього облизанная матір’ю соска, скажемо прямо, – удар в незахищене місце.
Ще одна важлива рада:
– Не вмочуйте пустушки в солодкі рідини, цукор, не допомагайте виникнення карієсу у свого малюка.
Кілька порад
Регулярно оглядайте пустушки, ніколи не використовуйте пустушки пошкоджені – це може травмувати малюка.
Використовуйте контейнери для пустушок – туди зручно скласти чисті запасні пустушки на час поїздки, прогулянки або візиту до лікаря.
Не залишайте соски під прямим сонячним промінням або поблизу джерел тепла.