Головна Листи На Львівщині від ковіду провакцинували майже 8200 дітей

На Львівщині від ковіду провакцинували майже 8200 дітей

В області зростає рівень захворюваності на коронавірус серед дітей. Станом на вчора у лікарнях Львівщини з діагнозом ковід перебували 103 дитини. Про це повідомив Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної хвороби на Львівщині.

Він зазначив, що дітей в Україні можна вакцинувати від ковіду з 12 років. Окрім того, з 17 січня МОЗ зняв обмеження щодо вакцинації дітей – тепер для щеплення дитини від ковіду не потрібна довідка про рутинні щеплення, які проводять у перший рік життя. Вакцинувати можна дітей, які не мають протипоказів. На сьогодні в області провакцинували майже 8200 дітей.

“Загалом на Львівщині першу дозу вакцини отримали 50% дорослого населення, з них 47% – другу дозу. Проте цього замало, щоб створити популяційний імунітет.

Серед людей віком, старших 60 років, вакциновано 42%. Зараз є націленість на вакцинацію людей в сільській місцевості та людей старшого віку”, – зазначив Олег Когут.

Він також додав, що вакцин від коронавірусу в області достатньо. Зокрема, очікується прибуття вакцини “Коронавак” у кількості 80 тис доз, цього тижня прибула “Модерна” (4 тис доз), є 70 тис доз “Пфайзера”.

Він також наголосив про необхідність отримання  бустерної дози вакцини.

“Доведено науковою спільнотою, що бустерна доза забезпечує захист від коронавірусу до 90%. Нагадуємо, що з моменту отримання другої дози сертифікат про вакцинацію діє упродовж 270 днів. Після отримання бустерної дози дія сертифікату продовжується знову на 270 днів.

На Львівщині бустерну дозу отримали 6498 людей”, – повідомив Олег Когут.

Нагадаємо, з 19 січня на Львівщині оголосили помаранчеву зону епіднебезпеки. Так, обласна комісія ТЕБ і НС рекомендувала перейти  на дистанційне навчання закладам освіти у випадку, якщо показники захворюваності на ГРВІ там перевищують 50%. Однак остаточне рішення ухвалюють комісії ТЕБ і НС територіальних громад, зважаючи на ці показники.