Головна Листи На Самбірщині розпочав роботу Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Рідний дім»

На Самбірщині розпочав роботу Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Рідний дім»

Сьогодні, 9 червня, у с. Корналовичі Самбірського району розпочав роботу районний Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Рідний дім», створений на базі реорганізованого сиротинця. Це комунальний соціальний заклад для тимчасового проживання і виховання дітей та сімей, які опинилися у скрутному становищі.

В урочистому відкритті закладу взяли участь голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, депутат Львівської обласної ради Олег Домчак, керівництво району.

«На заміну радянській системі виховання дітей з неблагополучних сімей в інтернатах – приходить інша система, бо діти повинні виховуватися вдома. Але бувають такі життєві ситуації, коли треба півроку, рік дитині, цілій сім`ї, матері з дітьми бути окремо, оскільки, на жаль, в суспільстві є ще багато девіантної поведінки і від неї інколи доводиться рятуватися не тільки за допомогою Національної поліції, але й мати дах над головою, працівника соціального захисту і психолога поруч, які допоможуть. Власне, для цього проведена повна реорганізація колишнього будинку-інтернату. І дуже приємно, що всі ми разом склали цей іспит.

Це третій за ліком інтернат, який ми реорганізували у подібний спосіб за час каденції Львівської обласної ради, і я тішуся, що ми це зробили. Попереду – не менш багато роботи у цьому напрямку, але вже маємо з кого брати приклад. Зокрема Самбірщина у цьому випадку – велика молодець», – сказав Олександр Ганущин.

Варто зауважити, що, починаючи з 2018 року, тривало створення Центру, реєстрація установи, реконструкція приміщень під вимоги надання нових соціальних послуг, пошук фінансування та підготовка кадрів.

Так, у 2020 році Центр підтримала Львівська обласна рада, виділивши співфінансування в розмірі 1,5 млн грн. Ще стільки ж коштів передбачено і Самбірською районною радою.

У Центрі переобладнано приміщення для проживання в окремих кімнатах трьох сімей з дітьми та декілька кімнат для проживання дітей, позбавлених батьківської опіки, а також переобладнано кухні та санвузли.

Програма перебування дітей та сімей у «Рідному домі» розрахована для кожного на 1,5 роки, після чого з допомогою фахівців та влади діти зможуть повернутися у прийомні сім‘ї, а родини отримуватимуть допомогу для повноцінного і самостійного життя.

Додамо, що в Центрі створено три відділення: «Матері з дітьми», «Служба підтримка сім’ї», «Служба раннього втручання”, «Термінового влаштування дітей”.

Тут працюватимуть фахівці соціальної роботи, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, вихователі, лікар педіатр, лікар невролог, лікар реабілітолог, практичний психолог.

Головною метою діяльності Центру є забезпечення права дітей на виховання в сім’ї або в умовах, наближених до сімейних, прав дітей та сімей, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, запобігання соціальному сирітству, сприяння розвитку і зміцненню сім’ї, покращення соціального благополуччя дітей і сімей з дітьми.