Головна Листи Обережно, сказ!

Обережно, сказ!

13 листопада 2014 року поступило повідомлення про виявлення вірусу сказу в собаки, яка загинула в господарстві м. Буськ. Впродовж поточного року зареєстровано ще 2 випадки сказу серед тварин (куниця виявлена в с. Йосипівка та лисиця виявлена в м. Буськ).
  
Буське районне лабораторне відділення держсанепідслужби України наголошує:

Щоб не захворіти на сказ необхідно:
– при укусі чи ослиненні дикими тваринами — терміново повідомити ветеринарного працівника, звернутися в лікувальний заклад для проходження антирабічних щеплень;
– при укусах домашніми тваринами, для встановлення за ними ветеринарного спостереження, з`ясувати прізвище та адресу власника тварини. Собаку чи кішку не вбивати, а по-можливості доставити у ветлікарню та звернутися до лікаря.
   
Щоб уникнути небезпеки – дотримуйтесь правил утримання домашніх тварин:
–  охороняйте їх від укусів іншими тваринами;
–  регулярно робіть щеплення проти сказу домашнім тваринам;
–  виводьте собак на прогулянку в наморднику та на короткому повідку.

Пам'ятайте, що лише хворі дикі тварини втрачають обережність, з’являються в населених пунктах, місцях випасу та утримання худоби, нападають на людей та тварин. При виявленні трупів диких тварин — не знімайте з них шкіру, а терміново повідомте про це ветеринарного працівника. Під час полювань всіх відстріляних диких тварин, обов`язково доставляйте для дослідження на сказ у найближчу ветеринарну лабораторію. У разі зміни поведінки вашої домашньої тварини (не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, агресивними) негайно звертайтесь до найближчої ветеринарної установи.
Запам'ятайте!!! Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100%. Лише своєчасно виконана вакцинація захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя!

Грабар А.О., завідувач відділення